Повідомити новину

Поширити:

14003На дворі середина літа і часто ллють дощі. Для одних – це радість. А для городників, які вирощують помідори, – справжня біда, тому що слідом за дощами приходить найстрашніша хвороба томатів – фітофтора. Але ми знаємо як її уникнути або звести до мінімуму.
Захворювання фітофторозом у першу чергу провокує зайва вологість повітря (понад 70%), рясні роси, тумани, коливання денних і нічних температур, а також погане «провітрювання» кущів.
З фітофторозом можна боротися і хімічними препаратами, але про це вам розкажуть у спеціалізованих магазинах. Ми ж пропонуємо народні способи:
Спосіб 1. У чашку налийте кефір і 20-25 крапель йоду. Добре перемішайте до стану, поки кефір не стане приємного карамельного кольору. Потім розчин вилийте у 10 л теплої (це важливо!) води. Ще раз перемішайте і обприскуйте помідори, намагаючись захопити не тільки верхню частину листя, але й під листочками. Також обприскуйте і грунт, оскільки в ньому теж ховаються збудники грибка фітофтори.
Спосіб 2. Якщо помідори сильно постраждали від фітофтори і обприскувати хімією їх вже не можна, то застосуйте 10-процентний розчин солі: 1 кг солі на 10 л води. Обприскувати потрібно і рослини, і плоди. Сіль створює плівку і не дає грибкові фітофтори рости далі. Це дає можливість плодам дозріти.
Спосіб 3. У 10 л води вилити 10 мл 5-відсоткового йоду. Йод припікає грибки, таким чином вбиваючи фітофтору. До того ж, така обробка буде хорошим позакореневим підживленням.
Спосіб 4. Якщо ви не вберегли свої томати і вони вже сильно вражені фітофторою, то допоможе 1-процентний розчин хлористого кальцію. Для цього у 10 л води вилийте 200 мл 10-процентного хлористого кальцію. Обприскуйте цим розчином і бадилля, і плоди.
Спосіб 5. Ще один препарат з аптеки, який відмінно справляється з фітофторою, – це трихопол, або його аналог – метронідазол. Для цього розчиніть 1 таблетку метронідазолу в 1 л води і добре обприскуйте томати кожні два тижні.
Бажаємо щедрих і здорових врожаїв!