gazpostach

Із заходу на схід на велосипеді – за 12 днівТаке завдання поставили перед собою учасники Всеукраїнського велопробігу ветеранів війни. Заїзд присвячено Дню пам’яті захисників України і він має на меті об’єднати людей із всієї країни. Відтак 16 серпня велопробіг стартував з Ужгорода, а завершитися мандрівка має 29 серпня в Маріуполі. Туди планує доїхати 1500 діючих та колишніх військових. Щодня вони долатимуть приблизно 150 кілометрів.

Середня швидкість, із якою рухаються велосипедисти, – 25 кілометрів за годину. Перша зупинка відбулася в Стрию. І саме цей переїзд із Ужгорода в Стрий виявився найважчим, адже велосипедисти їхали через перевал. Але не найдовшим – 198 кілометрів. Найдовшим буде переїзд Київ-Лубни – 204 кілометри.

А 18 серпня учасники Всеукраїнського велопробігу ветеранів війни в Афганістані та на Донбасі «Вшануємо пам’ять захисників України» завітали у Тернопіль. Разом із представниками родин загиблих учасників АТО/ООС вони вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до стели «Борцям за волю України».

Як зазначає організатор і капітан команди, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Закарпатській області України Іван Балашов, учасники пробігу планують побувати у 12-ти областях України. З Тернополя їхній маршрут проляже на Хмельницький, Вінницю, Житомир, Київ, Лубни, Полтаву, Дніпро, Запоріжжя та Бердянськ. Символічно, що велопробіг завершиться в Маріуполі 29 серпня – у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

Учасникам велопробігу подякував голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш – за наполегливість та витривалість.

«Наше місто вітає учасників велопробігу, яких об’єднує ідея вшанування пам’яті тих, хто загинув в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Такі акції  дуже потрібні сьогодні, адже нагадують про подвиг кожного героя», – наголосив Володимир Труш.

Біля стели «Борцям за волю України», на якій викарбувані імена наших земляків, котрі віддали життя за наше мирне небо над головою, голова ОДА висловив побажання, щоб на цих гранітних плитах не з`являлися нові прізвища.

У кожному місті, де зупиняються учасники велопробігу, до них долучатимуться нові учасники. Відтак, не став винятком і Тернопіль.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*