Повідомити новину

Поширити:

 На початку грудня 2020 року Марія Дячинська із с. Цигани на Борщівщині у пошуках роботи звернулася в Борщівську районну філію Тернопільського обласного центру зайнятості.
Молода жінка раніше працювала у лісогосподарській сфері, проте їй не так легко було знайти прийнятне місце праці, адже вона мала лише середню освіту, та ще й двоє дітей вдома. Поспілкувавшись із Марією, кар’єрна радниця райфілії ОЦЗ запропонувала енергійній, життєрадісній краянці пройти професійне навчання. Оскільки Марія дуже любить природу, їй подобається працювати з деревами, зеленими насадженнями, то й професію обрала відповідну – робітник зеленого будівництва.
Відтак, у січні 2021 року її було направлено на 1,3-місячне навчання за індивідуальною формою у Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ. Дистанційно Марія здобула теоретичні знання з роботи із грунтами; планування різних площин, грядок, клумб, доріжок; вирощування, підготовки, закладання та догляду за деревами, кущовими рослинами, квітами та ін. А виробниче навчання і практику слухачка пройшла на своєму майбутньому робочому місці – у Чортківському лісгоспі в теплицях, що розміщуються у рідному селі.
Отримавши документ державного зразка про присвоєння кваліфікації робітник зеленого будівництва 2-го розряду, Марія отримала роботу за фахом у згаданому лісгоспі.
«Я дякую працівникам служби зайнятості, що спрямували мене на навчання, тепер я маю і професію, і роботу, яка мені подобається, та ще й у рідному селі, недалеко від дому. Сьогодні мені радісно, що мої дубочки ростимуть і прикрашатимуть рідний край», – ділиться враженнями Марія Дячинська.

Теги: ОЦЗ, робота