gazpostach

Ірина МОЗДА: «Я завжди мріяла про багатодітну сім’ю»3115Ранок родини Моздів завжди починається з дитячого сміху. Адже тут виховують семеро дітей. Найстаршій Діночці 13 років, а наймолодшій, Євгенії, всього 9 місяців. Мама сімейства – пані Ірина – зізнається, що завжди мріяла про велику родину. Більше того, знала, що у неї буде семеро дітей.

Сьогодні ж вона вважає себе найщасливішою жінкою: у неї – найкращі у світі діти і надійна підтримка – люблячий чоловік.

Велика родина залишилася без квартири

– Ми жили у трикімнатній квартирі. Але там з’явився грибок, діти почали хворіти, тому довелося її продати. Наразі винаймаємо житло. Вступили у дольову участь, аби придбати нову домівку. Вклали всі гроші. Врешті будинок побудований, але ми досі не можемо туди заселитися. А все через двох власників будівельної компанії, які не можуть поділити владу.

Однак ми не втрачаємо оптимізму. Сподіваємося, що незабаром отримаємо всі документи і матимемо власний дім, – з посмішкою зауважила Ірина Мозда.

За виконане домашнє завдання – винагорода

Вочевидь, саме у багатодітних родинах знають, що таке справжнє щастя. Адже вміють шукати його навіть у дрібницях. Так, пані Ірина навчила своїх дітей радіти шкільним урокам і домашнім завданням. Адже за гарні оцінки школярі отримують винагороду.

– У мене п’ятеро школярів. Звісно, з кожним потрібно посидіти над виконанням домашнього завдання. Але старші допомагають вчитися молодшим. Я ж намагаюся заохотити їх преміями. Це невелика сума – 2-3 гривні,  але – гарний стимул до навчання.

Окрім звичайної школи, діти займаються у музичному класі й додатково вивчають англійську. Діна і Юля грають на піаніно, а Марко й Зоряна – на скрипці. Отож удома в  нас – справжній оркестр.

У моїх дітей немає часу на лінощі. У кожного з них розпланований день. Але вони всюди встигають. Та головне – займаються тим, що їм до душі.

Дошкільнята також залюбки вчаться читати й писати. Вони сідають поруч зі старшими і повторюють за ними англійські слова. Або ж беруть їхні книжки і переписують звідти букви, а потім ставлять собі оцінки за виконану роботу.

Для сім’ї варимо 20 літрів супу

– У приготуванні їжі ми ставимо справжні рекорди. За 10 хвилин діти можуть начистити відро картоплі. Загалом ми варимо 20 літрів супу чи борщу на два дні. А другі страви готуємо щоразу на обід і вечерю. Допомагають як дівчатка, так і хлопчики. Наприклад, Марко не уявляє, що його сестрички будуть працювати, а він просто сидітиме. Тому до роботи беруться всі, – розповідає мама сімейства.

Багатодітні сім’ї Тернополя – одна велика родина

– У багатодітних родин багато спільного. Це стосується й проблем. Тож ми завжди ділимося досвідом. Більше того, допомагаємо один одному, хто чим зможе.

Коли народилася найменша Женя, не залишилося дитячого одягу, бо не планувала народжувати, тому дитячі речі віддала подрузі.

Дізнавшись про поповнення у нашій родині, допомогли інші багатодітні мами, у яких старші дітки, дали сорочечки, штанці. Отак ми завжди тримаємося гуртом, адже в єдності – сила.

Наталя ЛУКІВ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*