gazpostach

Ірану засмакувало все українське300024Ісламська Республіка Іран демонструє дуже велике бажання імпортувати весь спектр аграрної продукції з України, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«Один із найактивніших гравців, з яким ми проводимо переважну більшість переговорів, – це Іран. В силу того, що санкції з цієї країни знято, вона демонструє дуже велике бажання. Ми теж хочемо увійти з ними в активну торговельну співпрацю. Іран цікавлять не тільки зернові, а увесь спектр продукції, що може експортуватися з України», – сказав він.

На думку Міністра, Іран найближчим часом може стати найбільшим партнером України в питаннях агропромислової галузі, маючи на меті, у тому числі, забезпечення своєї продовольчої безпеки, зазначає Мінагрополітики.

Тарас Кутовий зазначив, що є і певні «теоретичні перепони» на ринках збуту для України. Зокрема, це стосується фітосанітарних та ветеринарних норм. Разом з тим він наголосив, що робота із налагодженням функціонування Держпродспоживслужби просувається, а служба – інституційно зростає. Це відповідає розробленій стратегії розвитку АПК під назвою «3+5», яка передбачає конкретні шляхи реформування галузі.

Зокрема, це три стратегічно важливі пріоритети: державна підтримка фермерів, реформа держпідприємств та земельна реформа. А також 5 напрямків, які перетинаються з ними: розширення ринків збуту, органічне виробництво і нішеві культури, розвиток сільських територій, зрошення та безпека харчової продукції.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*