gazpostach

Ілля Навотний вдруге отримав путівку на Всеукраїнські змагання лісорубів27077Увісімнадцяте, за сприяння обласної організації Товариства лісівників України, відбулися Обласні змагання вальників лісу на Тернопільщині. Цьогоріч вони відбувалися на базі Скала-Подільського лісництва ДП “Чортківське лісове господарство”. Переможцем став представник Чортківського лісгоспу, лісоруб VI розряду з ПП “Пролісок-О” Ілля Навотний.

Конкурсні змагання вальників лісу – це екзамен зі знання правил техніки безпеки під час виконання особливо небезпечних робіт, якою, власне, і є праця лісорубів. Водночас це – поєднання сили волі, витримки й самоконтролю. Таке враження склалося в усіх присутніх.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко, відкриваючи обласні змагання, побажав удачі учасникам змагань. Їх також привітала голова Борщівської райдержадміністрації Людмила Юзьків.

Конкурс містив п’ять завдань (звалювання дерева, відокремлення сучків, монтаж нового ланцюга, розкряжування стовбура комбінованим і точним різом). Учасники тягнули жереб, в якій послідовності виконувати завдання.

Перше – найвідповідальніше, тож на підготовку до нього конкурсантові було відведено більше часу. Свої корективи у виконання першого завдання внесла погода, адже було вітряно, тому потрібно було добре сконцентруватися, аби вибрати правильну сторону звалювання дерева, розрахувавши силу й напрям вітру, а відтак і можливі відхилення від наміченого напрямку його падіння.

Найкраще “відчув” своє дерево Ілля Навотний, якому майже вдалося “поставити” його на центральний кілок, що і є вимогою даного завдання. За результатами першого конкурсного завдання, Ілля залишив далеко позаду суперників, набравши 525 балів.

У виконанні інших конкурсних змагань непогані результати показали представники Тернопільського (Ігор Бойко) і Кременецького (Роман Гродський) лісових господарств. А Навотний здобув перемогу в трьох із п’яти завдань зі значним відривом від суперників. Із результатом 1117 балів він став беззаперечним переможцем вісімнадцятих обласних змагань вальників лісу на Тернопільщині, друге місце – у представника Тернопільського лісгоспу Ігоря Бойка, третє – у кількаразового переможця обласних змагань, представника ДП “Бучацький лісгосп” Михайла Гарасимчука. Переможці конкурсу отримали грошові премії від обласної організації Товариства лісівників України і подарунки від фірми “Штіль”.

Ілля Навотний матиме можливість показати власний стиль і навички виконання завдань на Всеукраїнському конкурсі вальників лісу, який відбудеться наприкінці серпня на Київщині.

Марія САБАН

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*