gazpostach

Ікони на смітнику: що робити зі старими церковними речами«Доброго дня, дорога газето «Свобода». Пишу тобі, бо сама не можу знайти відповіді. Я не є дуже віруючою людиною. До церкви ходжу тільки на великі свята, але те, що кілька днів тому побачила поблизу власного будинку, – змусило замислитися. Біля смітника лежали три ікони і купа старих церковних календарів. Я не знаю, чи були ці речі освячені, але не розумію, як можна було їх викинути на вулицю.

Звісно, що просто пройти повз я не змогла. Забрала знахідку додому. Але тепер не знаю, що з нею робити. Одні кажуть, що треба віддати в церкву, інші – спалити. Дорога газето, допоможи знайти правильне рішення.

Марія, м. Тернопіль».

За порадою ми звернулися до доктора східних церковних наук, синкела з питань стратегії і розвитку УГКЦ Тернопільсько–Зборівської архієпархії отця Віталія Козака.

За словами священика, цей вчинок не є правильним, адже ікони є святинею. І це стосується не лише ікон, а й всього, на чому є зображення Ісуса Христа та Матері Божої, а також святих.

«Старі ікони краще не викидати, а спалити. Потім попіл розвіяти за вітром. Також ікони можна принести до церкви. Щодо церковних календарів, то обличчя святих варто вирізати і спалити, а решту – викинути», – розповів священик.

Віталій Козак вважає, що люди викидають ікони на смітник через незнання. Тому він просить не соромитися і у будь-яких незрозумілих ситуаціях звертатися за порадою до священика.

Наталя ЛУКІВ
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*