gazpostach

Ігор ГУДА: «Сьогодні діти потребують нашого захисту, а завтра — будуватимуть гідне майбутнє  Батьківщини»11191 червня ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. В Україні цей день почали відзначати з 1998 року. На Тернопільщині живе величезна кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, з особливими потребами, з неблагополучних сімей, а також тих, хто має проблеми зі здоров’ям. Усі вони потребують захисту. Кожен маленький українець повинен відчувати себе потрібним, повноправним і самодостатнім членом суспільства, вважає громадський активіст, директор компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда. 

— У Міжнародний день захисту прав дітей ми повинні не просто влаштувати їм свято з повітряними кульками і цукерками, ми маємо, насамперед, говорити про їхні права і захист, про створення комфортних умов для навчання та розвитку, — зауважив Ігор Гуда. — Дуже часто говоримо про те, що діти — наше майбутнє, але не вкладаємо у цю фразу глибинного сенсу.

В Україні мешкає понад 150 тисяч дітей з особливими потребами, 50 тисяч з них не ходить на навчання і перебуває вдома під наглядом батьків, бо для них не створені належні умови.  Держава не може повною мірою надати необхідну допомогу, тому виручають соціально відповідальні підприємці, добрі справи яких часто залишаються невідомі для загалу.  Так, за ініціативи Ігоря Гуди у Тернополі організували ремонт спеціального відділення Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи, що на вулиці Академіка Сахарова, 4. Тут навчаються діти з особливими потребами.

Начальник оздоблювальної дільниці Руслан Нечесаний розповів, що торік «Креатор-Буд» всі роботи виконав за власні кошти.

— Батьки цих дітей спілкуються і контактують, тож вирішили зробити таку групу, де б діти, які закінчили школу, мали де зустрічатись і спілкуватись, — розповів Руслан Нечесний. — От ми вирішили облаштувати для них це приміщення. Правду кажучи, роботи зайняли немало часу. Залучали людей тих чи інших спеціальностей, працювали опалювальники, штукатури, плиточники, їх відривали з основного місця роботи. Але із завданням впоралися. Ми зробили так, як хотіли батьки, навіть трохи більше.

Окрім того, за ініціативи Ігоря Гуди надають допомогу хворим дітям бійців АТО. Потребуючих діток підтримують медикаментами, які часто батьки не можуть купити самостійно. Керівник “Креатор-Буду” про це воліє не розказувати, бо не вважає, що це меценатство чи благодійність, каже: це нормальна людська взаємодопомога. Про підтримку Ігоря Гуди частіше можна дізнатись зі слів інших.

Як розповів капітан футбольної команди «Ветеран. Креатор-Буд» Віталій Гоцалюк, Ігор Гуда, вболіваючи за здоров’я і розвиток підростаючого покоління, часто допомагає спортивним школам і секціям.

— То попросять футбольну форму дітям закупити, то треба виконати якісь роботи на спортивних майданчиках,  Ігор Богданович не відмовляє ніколи, — зазначив Віталій Гоцалюк.

— Діти — одна з найбільш незахищених категорій, вони не можуть самі собі допомогти, лише розраховують на нас — дорослих. Їхнє майбутнє залежить від того, наскільки ми забезпечимо їм належну опіку і захист. Думаю, кожен дорослий підтвердить, що можна відмовити у чомусь собі, але дитині — ні. Українські діти — чудові, талановиті та патріотичні. Сьогодні вони потребують допомоги і захисту, а завтра — будуватимуть гідне майбутнє нашої Батьківщини.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*