gazpostach

Ігор ГУДА: «Мова не про чергову соціальну ініціативу, а про порятунок людських життів» 

500014Сотні тернополян обстежують шлунок і стравохід на новому обладнанні, яке для онкодиспансеру купив Ігор Гуда

Понад півроку лікарі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру обстежують пацієнтів у новому ендоскопічному кабінеті, обладнання для якого в грудні минулого року закупила тернопільська будівельна компанія «Креатор-Буд». Онкологічні захворювання на першій і другій стадіях практично виліковні, головне — вчасно виявити проблему. Далі патологічні утворення можна прогнозувати, а також піддавати різним методам лікування: оперативному, хіміо-, променевій та гормональній терапії.

Лікар-ендоскопіст Лілія Семенюк зазначає, що працювати стало зручніше, обстеження мають можливість пройти більше людей, а патологію можна виявити на ранніх стадіях, відтак значно збільшились шанси врятувати хворих.

— Понад 200 пацієнтів пройшли обстеження кишківника, понад 600 —  гастроскопію — обстеження слизової стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.  Також півтисячі людей здійснені маніпуляції із забору матеріалу на дослідження, — розповідає Лілія Семенюк.

Порівняно з минулим роком, на обстеження кишківника прийшло вдвічі більше людей. Також лікарі провели вдвічі більше маніпуляцій із забору матеріалу, ніж це було у першому півріччі минулого року. Частково, каже лікарка, це пов’язано з тим, що про важливість вчасної діагностики розповідали ЗМІ. І, звісно, на новому обладнанні приємніше працювати лікарям, і обстеження комфортніші для пацієнтів.

500015Проблему із застарілим обладнанням в онкодиспансері не могли вирішити впродовж кількох років. Торік керівництво диспансеру звернулося за допомогою до благодійників, адже дороговартісне обладнання купити за державний кошт було нереально. Тоді на  прохання відгукнувся директор будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.  Нове обладнання й необхідні медикаменти обійшлися компанії у мільйон гривень.

— Низку проектів держава поки не може профінансувати самостійно. Те, що соціально відповідальні підприємці приходять на допомогу державі у скрутні часи — нормальна річ. Ми вирішили відгукнутися на клич і допомогти, адже мова навіть не про чергову соціальну ініціативу, а про порятунок людських життів. Вчасна діагностика дуже важлива, коли йдеться  про онкологію, — зазначив керівник компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.

Оновлений ендоскопічний кабінет поліклінічного відділення запрацював у грудні 2015 року. Обладнали  його гастроскопом, колоноскопом, відсмоктувачами, освітлювачами й спеціальними інструментами. З того часу обладнанням скористались сотні людей з усієї області.

Нагадаємо, нещодавно Ігор Гуда відвідав геріатричні будинки у Бережанському, Козівському та  Зборівському районах, а також у Петрикові, де вручив стареньким самотнім людям солодкі подарунки до Дня захисту літніх людей.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*