10.12.2022 07:15

Повідомити про новину

Поширити:

Ікона Спаса Нерукотворного з особистої захристії Папи Римського вирушає на Тернопільщину. Унікальна святиня втретє за всю історію покидає Ватикан. Серед членів делегації, яка доставлятиме святиню на Тернопільщину,  – ректор Марійського духовного центру в селі Зарваниця, протоієрей Володимир Фірман, вікарій Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отець Роман Дутчак, фундатор благодійного фонду «Твори добро» Ігор Гуда з дружиною Наталею.
Супроводжувати святиню в Україні буде заступник завідателя Папської захристії, протоієрей Паоло Бенедік.
Тернопільську делегацію вразила Папська захристія, в якій зберігається  Нерукотворний образ, сакральні речі, одяг і взуття для літургій та унікальні ікони.
— Це своєрідний  музей надбань усієї Церкви. З нього можна користати, але ця кімната не є для вселюдного огляду, не функціонує, як музей. Також тут є фелон Папи Пія IX, який коронував Зарваницьку ікону Богородиці. Його вишивали 16 жінок  упродовж 16 років, — сказав отець Роман Дутчак.
Нерукотворний образ Христа виставляють для пошанування тільки один раз на рік під час Великого посту. Ікона лише двічі покидала Ватикан: перебувала у Франції, а два роки тому — у Львові. У складний для України час Папа Франциск виявив жест підтримки Україні та благословив ініціативу тернополян, відтак ікона прямує до нас.
Везуть святиню за підтримки благодійного фонду Ігоря Гуди, який взяв на себе всі організаційні витрати.
На нещодавній прес-конференції, що відбулась у приміщенні архієпархії, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк подякував Ігорю Гуді. За його словами, перебування Нерукотворного образу зміцнить віру всіх християн.
— Хочу подякувати благодійному фонду «Твори добро», бо Церква сама не змогла б здійснити цю історичну подію. Ця ікона – дуже велика цінність. Спеціально з Ватикану приїжджають монсеньйори, які разом з нашими поліцейськими будуть стерегти її. Ми будемо разом з благодійним фондом і з вами вимолювати мир для нашої країни, щоб не проливалась кров синів і дочок України, — сказав митрополит Василій.
Ігор Гуда, який особисто поїхав у Ватикан, каже, що для нього величезна честь бути причетним до цієї історичної події.
— Прибуття Нерукотворного образу — добрий знак. Це нагода об’єднатись у молитві за Україну. Ми маємо стати молитовними охоронцями нашої Батьківщини: молитися за захисників, за усіх, кому важко, за зцілення та здоров’я наших близьких, за добробут нашої країни. Тож закликаю під час перебування Нерукотворного образу Христа об’єднати серця у молитві за Україну, — звернувся до вірян Ігор Гуда.