gazpostach

І в горі, і в радості – більше півстоліття разом30014Не кожному подружжю випадає відзначити щасливий і рідкісний ювілей – діамантове  весілля. Кажуть, що пару, яка прожила разом 60 років, уже неможливо розлучити. Підтвердженням цього є подружжя Івана та Марії Олекси із села Настасів Тернопільського району.

У далекому 1951 році вони пообіцяли перед Богом і людьми, що любитимуть одне одного в горі і радості, берегтимуть вірність і разом долатимуть труднощі. Вже 64 роки, як чоловік та жінка дотримуються шлюбної обітниці.

Іван і Марія одружилися через півроку після знайомства. А познайомилися на колгоспному полі. Іван був трактористом, Марія спочатку також працювала у колгоспі, а потім – прачкою у лікарні.

«Я приїхав на поле оглядати буряки й побачив Марічку. Кажу: «Але файна дівка». А вона почула, почервоніла. Я, не втрачаючи моменту, запросив її на вечорниці. Марічка також довго не вагалася, прийшла», – розповів пан Іван.

«Чоловік поїхав на кілька днів відвідати родину у Польщі, але затримався на два тижні. Я тоді дуже сумувала, виглядала і, звісно, чекала на подарунок. Іван тоді привіз мені помаранчевий костюм, гарний такий», – з посмішкою пригадує пані Марія.

 Після весілля молодята не мали де жити. Купили собі старенький будинок, а згодом звели краще помешкання. Розповідають, що у їхньому житті було по-різному: і важкі часи, коли їсти не було що, і радісні, коли вже діти тішили своїми досягненнями.

Зазначають, що найголовніше у подружжі – це розуміння і підтримка одне одного.

«Треба навчитися розуміти один одного, – каже Іван Олекса. – Іноді і посваритися корисно, а деколи треба і жінку послухати. Як буде порозуміння і підтримка – буде щаслива родина».

Нині обом уже по 90 років. Вони виростили чотирьох дітей: троє синів і доньку. Мають дев’ять онуків і четверо правнуків. Радіють, що діти часто їх відвідують і допомагають, що досягли успіху і мають власні міцні сім’ї. Для своєї родини подружжя Олекси є прикладом. Адже, як і колись, з ніжністю дивляться один на одного та посміхаються, як молодята.

До слова, у рамках «Тижня подружжя», яке нещодавно відзначали на Тернопільщини, родину Олекси визнали найстаршою та найміцнішою сімейною парою. Організатори заходу подарували їм символічний подарунок – годинник з цитатою з Біблії «Любов не перестає…».

Наталя ЛУКІВ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*