05.02.2023 13:24

Повідомити про новину

Поширити:

1209Майже 400 патріотів зібралися на чотирнадцяту спортивно-патріотичну теренову гру “Гурби-Антонівці”, яка щороку відбувається на місці найбільшого бою в історії УПА – у лісовому масиві між Тернопільщиною та Рівненщиною.
Важливою особливістю гри є те, що вона єднає молодь з усієї України: цього року завдяки тому, що захід організовує Міністерство молоді та спорту спільно з Тернопільською ОДА, учасникам з південних та східних регіонів компенсувалася вартість проїзду.
“Для нас пріоритетом є військово-патріотичне виховання молоді, оскільки триває війна. Саме тому ми підтримуємо заходи “Молодіжного націоналістичного конгресу”, – зазначив Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту.
Серед гравців – багато представників Харківщини, Сумщини, Луганщини, Миколаївщини, Одещини тощо. Цікаво, що участь у грі взяв і представник української діаспори з Нью-Йорка.
1210“Я виріс в США і пишаюсь тим, що я – українець. Хочу, щоб українці об’єдналися не тільки по лівий і правий берег Дніпра, а й по обидва боки Атлантичного океану”, – розповів Андрій Щегельський, голова осередку “Організації чотирьох свобід України”.
Захід не тільки єднає патріотично налаштовану молодь, а й популяризує ідеї націоналізму та національно-визвольну боротьбу.
Перед початком гри учасники відкрили у Шумську пам’ятну дошку бійцю УПА Мартину Головатюку. За словами його сина Юрія, Мартин Головатюк залюбки їздив на відкриття  “Гурби-Антонівці”, адже вважав, що її учасники – майбутнє України.
“Гурби-Антонівці” – не тільки змагання та випробування під час 60-годинної гри, а й волонтерська робота з упорядкування штабу-музею УПА “Волинь-Південь”. Тож частина учасників теренової гри протягом двох днів прибирала могили бійців УПА, фарбувала чисельні хрести та вивісила в музеї штабу інформаційні банери про національно-визвольну боротьбу на Шумщині.
Цьогорічна гра присвячена пам’яті Романа Атаманюка, бійця 93 ОМБ, який неодноразово брав участь у “Гурбах-Антонівцях” і загинув під Донецьким аеропортом у травні 2015 року. Під час офіційного відкриття гри  Роману Атаманюку було присвоєно звання “Почесний член МНК”.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.