02.04.2023 02:58

Повідомити про новину

Поширити:

Прибувши до Тернополя з продуктами на продаж, будьте обачними!
DSCN1550
Патрульна поліція запально бореться зі стихійною торгівлею. Із видавництва «Збруч», у якому на дев’ятому поверсі розташована редакція, як на долоні видно усю базарну околицю і ті баталії, які розпалюються, коли патрульні поліцейські підходять до «несанкціонованого» торговця. У середу з редакційного вікна видно було, як у неприємну оказію втрапив любитель тихого полювання. Цієї весни маслюки – не дивина. Чоловік привіз до Тернополя декілька ящиків, вмостився неподалік ринку і сподівався трохи заробити – маслюки, як правило, цінять по тридцять гривень за кілограм.
Усе було добре, поки не підійшли «копи». Чоловіка густо обступили з усіх боків, а той скорено сидів. Усними попередженнями не обходиться – поліцейські складають протоколи і скеровують їх на розгляд суду. Тож, очевидно, грибникові незабаром надійде судова повістка…
Що загрожує людям, які торгують у невстановлених місцях? Відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях – тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
Чим у реальності завершуються такі справи? Виявляється, судді гуманніші за «копів». Бабусь з торбинкою бараболь чи десятком яєць звільняють від адміністративної відповідальності, обмежившись попередженням. І це дуже добре, бо інакше старенька правопорушниця заплатила б не лише штраф, а судовий збір – 275 гривень 60 копійок, що значно відчутніше, ніж самий штраф.
А от підприємців з яблуками, мандаринами чи бананами судді не милують – за торгівлю у невстановлених місцях призначають штраф – кому 17, а кому й 70 гривень, і знову ж таки вони мають сплатити 275 з лишком гривень судового збору. Фрукти не конфісковують.
Стихійна торгівля – вічна проблема нашого обласного центру, власне, як й інших міст. Торговці розкладають свій крам там, де людно, а отже, більше шансів продати. Такий одвічний закон торгівлі. «Копи» мають усі повноваження, аби покарати і бабусю з картоплею, і грибника. До речі, можуть скласти протокол і на «валютника» – цієї братії на ринку цілі колони. Але «міняйлів» чомусь не чіпають, хоча статтю 162 КУАП (порушення правил про валютні операції) ніхто не відміняв.
 
Ольга КУШНЕРИК

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.