26.11.2022 23:52

Повідомити про новину

Поширити:

1814Генеральна прокуратура України в квітні цього року порушила кримінальну справу на підставі статті 191 частина 5 щодо проведення службовими особами ПАТ “Укртрансгаз” у період 2014-2015 років державних закупівель товарів, робіт і послуг за завищеними цінами.
Про це повідомляє видання “Комментаріі.UA”.
Чинний голова правління Ігор Прокопів очолює ПАТ “Укртрансгаз” з 2014 року і вважається близьким до оточення екс прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Крім того, він є колишнім головою Івано-Франківської організації партії “Фронт Змін”.
Сьогодні ведеться слідство щодо закупівлі філією ПАТ “Укртрансгаз” “УМГ “Черкаситрансгаз” в березні 2015 року за завищеною ціною технологічного обладнання, комплектуючих та матеріалів, капітального ремонту пунктів вимірювання газу на ГРС “УМГ “Черкаситрансгаз” в ТОВ “Гленца” загальною сумою 21 456 723,0 грн.
У кримінальній справі розслідуються також і інші факти щодо придбання схожих видів товарів і послуг в ТОВ “Гленца” філією ПАТ “Укртрансгаз” “УМГ” “Кіївтрангаз” на суму 24 441 887,0 грн. і філією ПАТ “Укртрансгаз” “УМГ” “Прикарпаттрансгаз” на суму 51 680 000,0 грн.
За попередніми розрахунками, перевищення вартості товарів і послуг становить від 35 до 45 відсотків за кожним договором, але остаточні офіційні дані будуть отримані після проведення необхідних експертиз.
ТОВ “Гленца” відносять до сфери комерційних інтересів заступника Голови правління відповідальної за держзакупівлі в ПАТ “Укртрансгаз” Михайла Близнюка, якого нещодавно було раптово звільнено із займаної посади. Сам Близнюк цього не коментує. Але стало відомо про наявність у нього свідоцтва на постійне проживання в Німеччині.
Згідно з отриманою інформацією, ТОВ “Гленца” до початку участі в тендерних закупівлях мало нульовий баланс і кілька кримінальних справ.
Також, наслідком встановлюється причетність ТОВ “Техпромсервис ЛТД” до виконання перерахованих вище договорів, які мають підрядні договори з ТОВ “Гленца”.
Водночас, слідство вивчає отриману інформацію щодо інших комерційних структур, які мають договірні відносини в системі ПАТ “Укртрансгаз” за період 2014-2015 роки.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.