gazpostach

Гострі кути згладжено. Атестація правоохоронців триває9093З 8 вересня відновили свою роботу атестаційні комісії, учасники яких оцінюватимуть професійні й особисті якості поліцейських Тернопільщини, їх  кваліфікаційний рівень, відповідність займаній посаді. Про це у середу на прес-конференції спільно з представниками громадських організацій Ігорем  Василівим та Іваном Коваликом анонсував керівник поліції Тернопільщини Олександр Богомол.

– Атестаційний процес повинен відбутися, є запитання до правоохоронців, які працюють, є побажання, як мають працювати. Гострі кути, через які атестацію перенесли, згладжено. Ми провели консультації з громадськими активістами, які беруть участь у атестаційному процесі, і узгодили усі проблемні питання.

Олександр Богомол повідомив про заміни у складі атестаційних комісій, як того й вимагали представники громадськості. На атестацію очікують близько півтори тисячі працівників поліції.

Це так звана третя хвиля. Результати двох попередніх виглядають так. Атестовано 125 співробітників. За результатами  співбесід, атестаційні комісії визначили: 70 співробітників займаній посаді відповідають; 10 співробітників заслуговують призначення на вищу посаду; 21 співробітник підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 17 співробітників підлягають звільненню з поліції через службову невідповідність; 2 співробітники  направлено на поліграф.

Наразі  звільнено п’ятьох співробітників, решта, за словами Олександра Богомола, «ховаються», перебуваючи на лікарняних, однак після того їх не мине звільнення.

Стосовно Казимира Попіля, одного з заступників начальника ГУНП в області, до якого громадські активісти мали чи не найбільше претензій, то справа вирішилася у несподіваний спосіб. Його таки звільнили. Ще у лютому над цим правоохоронцем нависла загроза кримінальної відповідальності. Слідчі НАБУ при обшуку у нього виявили бойові та мисливські патрони і гранату. Однак це резонансне викриття затихло, і лише тепер прокуратура області оголосила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Однак Казимир Попіль перебуває у відпустці у сонячній Анталії (за словами Ігоря Василіва), тож лише після повернення йому вручать документ про підозру.

Куди звернутися, аби надати інформацію про працівників поліції, які проходять атестацію?

– Про порушення поліцейських, яких атестують, можна повідомляти через відомчий сайт ГУНП в області, на електронні скриньки громадських організацій. Звертаюся до мешканців краю з проханням надавати інформацію про негативні дії працівників поліції. Її ретельно перевірять. Якщо необхідно, до атестуючих буде застосовано і поліграф. Хочемо бачити на посадах хороших, відповідальних і чесних людей. Якщо працівник може змінитися, хоче працювати, він буде працювати, – підсумував Олександр Богомол.

Ігор Василів запропонував розмістити скриньку для таких повідомлень на дверях приміщення ГУ НП в області.

Керівник поліції анонсував про початок відбору кандидатів на службу в поліцію, зокрема на посади слідчих. Є 37 вакансій. Окрім того, перепідготовка очікує і на діючих слідчих.

Цікавилися журналісти і станом розслідування деяких кримінальних проваджень. Зокрема у справі про вбивство кременецького активіста Ващенка. Наразі досудове слідство триває, завершиться десь через місяць. Замовника злочину так і не встановлено. Не розкрито і розбійний напад на підприємця та його родину у приміському до обласного центру с. Підгороднє.

 

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*