gazpostach

Горiхове листя… для пiдживлення картоплi44012Восени, опале листя  волоських горiхiв вiднесіть  у спецiальну загорожу – там листя полежить до весни.

Горiхове листя є чудовим добривом для росту й розвитку картоплi.  Адже у ньому є речовини, якi сприяють росту та розвитку кореневої системи. Розростаючись, коренева система сприяє росту мiцного куща з грубими стеблами, на якому з’являється багато цвiту. Вiдповiдно, пiд таким кущем бiльше картоплин.

Отож, восени  згрiбайте листя та зберігайте  його в сухому, добре провiтрюваному мiсцi. Навесні набирайте його у мiшки й ретельно перетирайте (майже на порошок) – висушене за зиму листя легко подрiбнюється. А коли плугом зроблено рядки пiд картоплю, то спершу потрібно насипати  перетертi листочки, а тодi висаджувати коренеплоди. В землi, а ще пiсля дощу, листя активно розкладається, i його речовини живлять кореневу систему молодої рослини.

Також горiхове листя використовую для боротьби з колорадськими жуками. Результат завжди був успiшним.  За мiсяць до масової появи смугастикiв, вiдважте 4 кiлограми сухого листя та покладіть його у дiжку. Залийте 20 літрами холодної води. Кожного дня перемiшуйте сумiш, а перед використанням процiдіть i перелийте у пульверизатор. Обприскуйте кущики вранцi, коли зiйде роса. При потребi повторіть процедуру через тиждень. Цим же настоєм  обприскуйте й кущики баклажанiв та томатiв.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*