Повідомити новину

Поширити:

210934„Пара за парою”, „Голубка”, „Полька з віником у решеті”, „Канада”, „Плескач”, „Аркан”, „Трясулька”, „Дівча ”, „Каперуш”, „Падеспан”. Така барвиста вервечка колоритних танків, створених у далекі і ближчі до нас часи, прикрасила цьогорічний конкурс виконавців фольклору, народних обрядів, звичаїв на здобуття премії імені Володимира Гнатюка. Захід організували у парку імені Т.Г.Шевченка в обласному центрі в рамках обласного свята народних ремесел, фольклору та хореографії „Тернопільські обереги”. Із натхненням танцювали, а підспівували дівчата і хлопці із фольклорної групи „Водограй” зразкового аматорського хору „Пролісок” села Гермаківка Борщівського району під керівництвом Ольги Ярославівни Качоровської. Виконавці захопили, приємно вразили багатьох шанувальників народного мистецтва.
Дитячий колектив „Пролісок” у 1976 році організувала художній керівник сільського будинку культури Люба Іванівна Качоровська. Відчула: село співуче, з малих літ тут люблять співати. Тому залучила дзвінкоголосих школярів до хору. Вчила їх співати українські, зарубіжні, класичні, сучасні твори, народні пісні.
Своїми виступами маленькі співаки дарують слухачам найкращі почуття. За творчі успіхи у 1994 році дитячому хору „Пролісок” присвоєно звання «Зразковий».
У 1998 році Люба Іванівна керівництво „Проліском” передала своїй доньці Олі, яка тоді закінчила Тернопільське музичне училище імені Соломії Крушельницької. Водночас пані Люба і її чоловік Ярослав Іванович Качоровський, батько Олі, на жаль, нині покійний, організували хор. У 2003 році йому присвоєно звання «Народний».
Творчо, з натхненням взялася до праці і Ольга Ярославівна Качоровська. Організувала фольклорну групу „Водограй”. Юним аматорам до душі ходити з вертепом, Маланкою, колядувати, щедрувати, забавлятися на вечорницях, виводити гаївки, виконувати народні пісні, танці, які керівник колективу вивчала, переймала від старших мешканців Гермаківки і сусідніх сіл, від дідуся Івана, бабусі Дарії, депортованих із Лемківщини.
„Мені, як керівнику, треба завжди удосконалюватися, щоб зацікавити дітей до занять”, – каже Ольга Ярославівна.
При зразковому аматорському хорі діють: основна група, камерний хор, фольклорна група „Водограй”, підготовча група „Дзвіночки”.
Великі масові заходи народний хор та дитячі колективи проводять разом. На Різдво, після святої вечері вони розділяються на кілька гуртів і йдуть від хати до хати, вітаючи родини із радісною новиною про народження Ісуса Христа. Після освяти води в селі велично, емоційно лунають милозвучні голоси учасників аматорських колективів, церковних хорів.
На Великдень „Пролісок”, „Водограй”, „Дзвіночки” „кривим танцем” від будинку культури через село йдуть до подвір’я церкви на велику гаївку. За їх участю гарно, цікаво проводять Андріївські вечорниці, свято „Ой хто, хто Миколая любить”.
Світлі, приємні емоції дарує сельчанам проект „Танцюють всі” зразкового хору „Пролісок” та фольклорної групи „Водограй”. Дівчата і хлопці виконують своєрідні місцеві танці, підспівують. На це яскраве дійство, буває, приїжджають подивитися мешканці із сусідніх сіл. Присутні на такому святі народного танцю збагачуються прекрасними, хвилюючими враженнями від зустрічі із самобутнім мистецтвом рідного краю, яке відроджує талановита молодь, не байдужа до культурних надбань старших поколінь.
Богдана СИНЕНЬКА, провідний методист обласного методичного  центру народної творчості