24.02.2024 02:48

Повідомити про новину

Поширити:

 
2414Уже найближчими днями народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Головко та голова Національного банку України Валерія Гонтарєва можуть зустрітися у Тернопільському міськрайонному суді.
Опальна очільниця НБУ вимагає від Михайла Головка вибачень за звинувачення у доведенні до банкрутства кількох великих банків.
Нагадаємо, на думку свободівця, Національний банк України під керівництвом Валерії Гонтарєвої проводить відверту антиукраїнську політику у сфері фінансів. Нова очільниця навіть не намагалася стримати штучне зростання курсу долара та євро відносно гривні. Наступними кроками стало закриття неугодних банківських структур, котрі можуть становити конкурентну загрозу близьким до Президента банківським колам. Водночас фінансову допомогу отримували ті банки, кінцевими бенефіцеарами котрих є російські олігархи.
«Ми вивели з ринку 62 банки, передавши їх Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Ми майже закінчили чистку, але це не означає, що малі банки будуть ще закриватися», – заявляла в березні цього року Валерія Гонтарєва.
Як виявилося, на практиці керівництву Національного банку вірити не доводиться. «Минулого року після проведення стрес-тестів вони заявляли, що загроз великим банкам уже немає, можуть бути питання тільки до банків 3-4 групи, – зазначив Михайло Головко. – Але, наприклад, банк «Хрещатик», що належить до великих банківських структур, фактично був штучно доведений до банкрутства, адже, як з’ясувалося, з Національного банку надходила інформація до ключових клієнтів про можливе закриття «Хрещатику».
Народний депутат України Михайло Головко у стінах Верховної Ради України ініціює розслідування щодо діяльності Нацбанку. «Необхідно створювати депутатську комісію, котра детально вивчить дії НБУ, що призвели до знищення банку», – заявив нардеп.
Випереджаючи події та прагнучи приховати правду, керівництво НБУ вирішило подати до суду на Михайла Головка, вбачаючи у його словах загрозу діловій репутації. Але Валерія Гонтарєва, ймовірно буде змушена відповідати за скоєння злочинних дій на посаді голови НБУ, адже кілька місяців тому заявляла, що українські банки не будуть закриватися. Схожа доля сьогодні може спіткати ще один великий банк України – «Фідобанк», який також перебуває на стадії банкрутства.
«Я в суді хочу почути вибачення Валерії Гонтарєвої за кроки, спрямовані проти діяльності банків України, за введення українського суспільства в оману словами про стабілізацію гривні та припинення ліквідації банків, особливо тих, у яких тримають свої вклади прості українці. Окрім того, теперішній голова Нацбанку повинна відповісти, з яких причин вона уже протягом майже двох років завдає шкоди діловій репутації Національного банку України як у нашій державі, так і за кордоном. Українське суспільство очікує відповідей щодо причин стрімкого падіння гривні та особистого збагачення керівництва банку».
Лесь ВАТАМАНЮК