Повідомити новину

Поширити:

Світ живе в борг. І якщо ви думаєте, що лише Україна стоїть з простягнутою рукою, то помиляєтеся. Навіть Сполучені Штати мають величезні борги. Те саме стосується й олігархів. Найзаможніші люди України насправді – жебраки. Борги найбагатших бізнесменів у 4 рази більші, ніж Україна планує позичити в МВФ у 2017-2018 роках. Про це пише портал «Бізнес» і публікує список найбільших боржників перед державою, бізнесом і населенням. Чільне місце у ньому займає і наш земляк, Герой України Іван Гута.
А найбільшими боржниками названо Ігоря Коломойського, сума боргу якого становить 16,128 мільярда доларів, Олега Бахматюка – 5,345 мільярда доларів, Сергія Таруту – 3 мільярди доларів і Костянтина Жеваго – 2,942 мільярда доларів.
У сім’ї нашого земляка з села Васильківці на Гусятинщині Івана Гути борг скромніший, але теж вражає – 1,297 мільярда доларів. Для порівняння, бюджет Тернопільської області на 2017 рік становить 10,5 мільярда гривень. Якщо порахувати в доларах за нинішнім курсом, то це приблизно 0,4 млрд. доларів. Отже, борг Івана Гути в 3,24 раза більший, ніж бюджет усієї Тернопільської області!
Нагадаємо, що агрохолдинг «Мрія», який до 2014 року був одним із провідних сільськогосподарських виробників в Україні, розширювався завдяки запозиченням в іноземній валюті. Великий земельний банк і позитивні фінансові показники вселяли довіру кредиторів до компанії. У звіті Standard & Poor’s за 2013 рік прогнозувався дефолт компанії, пов’язаний з погіршенням операційних показників. У 2015 році загальний борг компанії перед кредиторами становив 33,7 млрд. грн., з них заборгованість за єврооблігаціями – 12,3 млрд. грн. Після тривалих переговорів кредитори агрохолдингу погодилися списати 70% боргів в обмін на акції компанії. З червня 2015 року кредитори і власники облігацій вклали в компанію 77 млн. дол. США для підтримки і відновлення операційної діяльності.