Повідомити новину

Поширити:
Депутати Тернопільської обласної ради під час засідання сесії підтримали звернення громадських та ветеранських організацій Тернопільщини, які стурбовані неналежним розслідуванням вбивства добровольця російсько-української війни Віталія Олешка («Сармата»).
Минулого тижня представники громадськості зустрілися із головою облради Віктором Овчаруком, аби обговорити це питання та внести його до порядку денного.
Сьогодні депутати облради підтримали ініціативу громадських організацій та вирішили направити звернення до вищого керівництва держави з метою вплинути на повернення фігурантів справи під варту.
Керівник Громадянського руху «Хвиля» на Тернопільщині Олексій Станько каже, сім’ї побратимів Віталія Олешка зараз перебувають в небезпеці, оскільки їм надходять погрози.
– Минулого тижня громадські та ветеранські організації звернулися до Тернопільської обласної ради з метою підтримати побратимів Віталія Олешка, які вже 27-й день пікетують Офіс президента. У них є дві основні вимоги до влади: вбивці Віталія Олешка повинні потрапити у СІЗО, а працівники Феміди, які їх випустили, мають бути притягнені до відповідальності. Як тільки буде прийнято рішення повернути підозрюваних у СІЗО, побратими «Сармата» одразу готові повернутися до своїх домівок. Сподіваємося, що звернення сесії Тернопільської обласної ради спонукатиме київську верхівку приймати рішення на користь «сарматівців», дотримуючись законодавства,  зазначив Олексій Станько.
Нагадаємо, 31 липня 2018 року на подвір’ї власного будинку у місті Бердянську Запорізької області на очах у багатьох людей з вогнепальної зброї було вбито громадського активіста, борця з корупцією, ветерана Віталія Олешка. Вбивство набуло суспільного резонансу, оскільки його було вчинено на замовлення. Підозрюваних осіб затримали та обрали їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак у травні цього року з незрозумілих причин Бердянський міськрайонний суд відмовив у триманні під вартою та обрав 4 особам запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. З приводу цього побратими Олешка вже понад двадцять днів проводять у Києві безстрокову акцію й вимагають повернути фігурантів справи під варту.