gazpostach

Гран-прі для Козівського «Дивосвіту»  Фестиваль-конкурс читців, поетів і художників пам’яті Володимира Сосюри «Любіть Україну» відбувся цьогоріч у Краматорську.

Традиція проведення цього заходу була започаткована ще у 2007 р. у Дебальцевому, де народився Володимир Сосюра, розповіла Альона Потапкіна, завідувач відділу культурно-дозвіллєвої діяльності комунальної установи «Донецький обласний навчально-методичний центр культури». За її словами, після 2014 р. центр проведення конкурсу перенесли у Краматорськ і фестиваль набув статусу обласного. Сподіваємося, що цей конкурс стане  Всеукраїнським, адже цьогоріч у ньому брали участь представники з 12 регіонів України. Учасниками також були представники Тернопільщини – зразковий дитячий театр «Дивосвіт» із смт Козова під керівництвом талановитого режисера Людмили Ткаченко.

– Основна мета конкурсу – вшанування пам’яті видатного поета, популяризація його творчості, розвиток поетичного та  образотворчого  мистецтва, виявлення обдарованої молоді та виховання її духовного світогляду, – каже Альона Потапкіна. – Щороку конкурсне журі очолює правнук видатного поета, громадський діяч  Олексій Сосюра, який є керівником фонду «Любіть Україну» імені Володимира Сосюри.

Поважне журі високо оцінило творчість всіх учасників фестивалю-конкурсу, та найбільше їх захопила творчість і режисура дитячого зразкового театру «Дивосвіт». Завдяки чистоті сценічного мовлення, вражаючій режисерській постановці юним козівським театралам було присвоєно  почесне гран-прі.

– Для нас фестиваль-конкурс «Любіть Україну» – дуже важливий, – каже Людмила Ткаченко, режисер  та керівник  театру «Дивосвіт». –  Діти щасливі, горді та задоволені  участю у конкурсі. Адже ми по-новому відкривали для себе  Володимира Сосюру. Він для нас  – «великий ніжник, який загубився між комунізмом і націоналізмом» і дійсно всім серцем любив Україну, вболівав за її долю, бо для нас вона  одна – і для заходу і для  сходу. А ще нам дуже хотілося ближче  поспілкуватися з  колегами  із Донеччини, тому  запросили їх на наш традиційний аграрний фестиваль «КозаФест», який  щорічно відбувається у Козові.

Галина КИРИЧУК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*