gazpostach

Горе-працівник банку клав гроші до кишеніКолегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Василя П. на вирок Гусятинського районного суду від 20 січня 2021 року. Цим вироком Василя П. визнано винним за ч.4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України  і засуджено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій і обов’язків, пов’язаних зі зберіганням та обліком грошових коштів та матеріальних цінностей. Додаткове покарання щодо заборони займати певні посади буде виконуватись після того, як юнак відбуде основне покарання.

Не погодившись із рішенням місцевого суду, захисник обвинуваченого подав апеляційну скаргу, у якій зазначив, що в його підзахисного не було наміру привласнювати чи витрачати кошти банку, оскільки він ніс за них повну матеріальну відповідальність. Також зауважив, що на день звільнення з роботи Василь П. не мав жодної заборгованості перед банком.

Як встановлено місцевим судом, наказом від 2 листопада 2018 року 20-річного Василя П. призначено на посаду завідувача сектору касових операцій відділення банку у Гусятині та укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, що передбачається і його посадовою інструкцією.

У першій декаді травня 2019 року в обвинуваченого виник злочинний умисел на привласнення грошових коштів банку шляхом зловживання своїм службовим становищем. З цією метою після закінчення операційного дня Василь П. порахував готівкові кошти і частину сховав у кишеню, але у “Книзі обліку готівки та цінностей, що зберігаються у сховищах цінностей” вказав повну суму зданої у сховище готівки. День потому він знову привласнив частину грошей.

У середині травня 2019 року під час документальної ревізії готівки та цінностей, що зберігались у сховищі банку, було виявлено нестачу понад 155 тис грн. та 6 тис. 900 доларів США (відповідно до курсу Національного банку України, це становило 180 тис. 820 грн), яка виникла впродовж двох робочих днів.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду обвинувачений пояснив, що гроші взяв на лікування батька, мовляв, у такий спосіб вирішив позичити кошти в банку.

Розглянувши матеріали кримінального провадження, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду дійшла висновку, що характер дій обвинуваченого та спосіб заволодіння коштами банку полягали саме у привласненні майна, що перебувало у його віданні. Погашення заборгованості на день звільнення Василя П. з роботи не свідчить про відсутність в його діях ознак привласнення чужого майна, а лише вказує на зловживання службовою особою своїми повноваженнями. Внесення неправдивих відомостей до офіційного документа використано ним як спосіб привласнення коштів, що поміщались у сховище банку.

Також колегія наголосила, що злочин за ст.191 ч.4 КК України належить до корупційних кримінальних правопорушень і не передбачає застосування ст. 69 КК України (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом) і 75 КК України (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Тим більше, що місцевим судом Василеві П. призначено мінімальне покарання, яке, на думку суду, є достатнім та необхідним для виправлення обвинуваченого і запобігання вчинення ним нових злочинів.

З урахуванням наведеного, колегія суддів дійшлп висновку, що апеляційну скаргу захисника обвинуваченого слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

Пресслужба Тернопільського апеляційного суду

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*