Повідомити новину

Поширити:

Одним із основних завдань, яке ставить перед собою Фонд соціального страхування України, є надання допомоги потерпілим на виробництві та особам, які тимчасово втратили працездатність. Кожен роботодавець, який зацікавлений у якісній роботі своїх працівників, повинен гарантувати їхню безпеку під час роботи, а також не допускати ситуацій, що можуть призвести до травматизму.
Також до Фонду можуть звернутися й окремі громадяни – члени особистого фермерського господарства, якщо вони хочуть самостійно застрахувати своє життя та здоров’я від нещасного випадку. У разі, коли застрахована у Фонді особа постраждала під час виконання своїх трудових обов’язків на виробництві й отримала стійку втрату працездатності, Фонд сплачує щомісячні страхові виплати, відповідно до ступеня втрати працездатності.
Призначення страхових виплат відбувається після проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), що визначає, який відсоток втрати працездатності має місце, і на який період варто призначати соціальне забезпечення. Часом трапляються випадки, коли людині, що отримала травму на виробництві чи професійне захворювання, призначається довічне соціальне забезпечення. Всього у 2017 році особам, які отримали каліцтво або професійне захворювання на виробництві, Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області виплатило майже 12 млн гривень страхових виплат. Після осучаснення та перерахунку щомісячних страхових виплат їх сума збільшилась на 374 тис. гривень. З квітня 2018 року щомісячно Тернопільське міське відділення буде виплачувати потерпілим на виробництві та членам сімей, що втратили годувальника, 1,5  млн гривень.
Окрім страхових виплат, Фонд відшкодовує витрати за медикаменти, використані під час лікування травм, отриманих на виробництві. У 2017 році потерпілим, які перебувають на обліку в Тернопільському міському відділенні, відшкодовано 345 тис. гривень.
Ще одним аспектом роботи Фонду соціального страхування України є забезпечення потерпілих безкоштовними санаторно-курортними путівками на вибір самого потерпілого із запропонованого переліку, згідно з показаннями та протипоказаннями до наявного захворювання. Всього у 2017 році 22 потерпілих пройшли оздоровлення у санаторно-курортних закладах.
Потерпілі, що отримали серйозні травми і не мають певних функціональних можливостей, отримують компенсації на догляд, які визначає МСЕК. Є три види догляду за такими хворими: постійний спеціальний медичний догляд (якщо за хворим доглядають лікарі), таких на обліку у відділенні перебуває 3 осіб; постійний сторонній догляд (догляд здійснюють родичі, найняті люди), на обліку 9 осіб; побутове обслуговування (призначене для забезпечення обслуговування людини за місцем проживання) – 9 осіб.
Фонд також забезпечує людей з обмеженими можливостями спеціальним автотранспортом із ручним керуванням та компенсує витрати на протезно-ортопедичні вироби, слухові апарати та інші вироби медичного призначення. Протягом 2017 року та І кварталу 2018 року Тернопільським міським відділенням придбано для потерпілих виробів медичного призначення на суму 344 тис. гривень.
З метою допомогти людям, які отримали травми на виробництві, віднайти надію на швидке одужання та не втратити віру в краще майбутнє, Фонд соціального страхування України організовує щорічні змагання «Сила духу». Під час змагань потерпілі можуть розкрити свої здібності і таланти. В запалі спортивних змагань люди з інвалідністю відволікаються від своїх проблем, отримують заряд енергії та позитивних емоцій, що в цілому позитивно впливає на їхній стан здоров’я.
 
О. РУБАС, заступник начальника Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області