Повідомити новину

Поширити:

Три роки тому на майдані Незалежності відбулися масові розстріли. 18 лютого – річниця початку вбивств на Майдані, котрі пережила Україна. Саме у лютому 2014-го «Беркут» і міліція оточили урядовий квартал, вантажівки перекрили вулицю Грушевського. Однак внаслідок прориву кордонів правоохоронців протестувальниками, силовики почали бити людей, стріляти гумовими кулями та кидати світлошумові гранати.
18 лютого 2014 року народний гнів досяг свого апогею і розпочався вирішальний бій революції Гідності – цей термін вперше запровадив випускник історичного факультету ТНПУ ім. в. Гнатюка Юрій Сиротюк. Кульмінацією протистояння в наступні дні став розстріл демонстрантів 20 лютого 2014 року, більшість з яких не мали іншої зброї, крім саморобних щитів, на вулиці Інститутській.
Серед Героїв Небесної сотні – 6 наших земляків: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко і Тарас Слободян.
Цими днями Україна офіційно вшанує пам’ять загиблих Героїв Майдану.
Організатори і причетні до розстрілів демонстрантів ховаються в Росії, коментують звідти події в Україні та підтримують терористів і сепаратистів, мріючи про реванш. А деякі лідери політичних партій, яких переповнює жага влади, знову спекулюватимуть на пам’яті Героїв Небесної сотні, намагаючись зіграти на почуттях учасників революції Гідності та ветеранів учасників московсько-української війни. Їх цинізм зашкалює.
Ми усвідомлюємо, що у ці дні можливі різні провокації, тому найдієвіший спосіб уникнути та попередити їх – вчасно інформувати громадськість. Звертаємося до представників політичних партій, засобів масової інформації, органів влади, силових структур відслідковувати і не допустити будь-яких провокацій.
Як християни, ми цими днями відвідаємо храми та помолимося за упокоєння душ померлих і загиблих Героїв Небесної сотні, борців за волю України, бійців, які боронили нас від агресора, та вшануємо їхню самопожертву. Також помолимося за Україну і її захисників.
Ми маємо пом’янути всіх тих, хто загинув під час цих драматичних подій на Майдані, загинув за нашу свободу.
Згадаймо Героїв. Згадаймо загиблих. Згадаймо поранених. І не забуваймо живих.
Андрій ЛИСТОПАДОВИЙ