Тернопільщину з робочим візитом відвідав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Як зауважив чиновник, за рік він вже втретє відвідує нашу область.
Цього разу він ознайомився з об’єктами інфраструктури в Козівському районі. Взяв участь в урочистому відкритті спортивного майданчика, оглянув новозбудований басейн Козівської ЗОШ I-III ст. №2.
«Дуже приємно, що Тернопільська область є лідером серед створення об’єднаних територіальних громад. Важливо й те, що тут дбають про фізичний розвиток молодого покоління – відкривають спортивні майданчики, добудували басейн, на який козівчани чекали понад 30 років», — зазначив Геннадій Зубко.
Варто додати, що кошти на облаштування спортмайданчика надали за сприяння народного депутата України Тараса Юрика. Ще у 2016 році з Фонду соціально-економічного розвитку на його округ (№ 165) було спрямовано 20 мільйонів гривень державної субвенції. Частину коштів витратили на облаштування спортивної інфраструктури. Відтак на встановлення спортивного майданчика зі штучним покриттям та тренажерами Кабмін виділив 698 тисяч грн. Також до його облаштування долучилася селищна рада, надавши 203 тис. грн., та інвестори. Як зазначив Тарас Юрик, стадіон повністю адаптований під стандарти гри у міні-футбол.
«Наша країна, яка перебуває в стані війни, вперше отримала можливість розвивати регіони, села, селища, містечка. Держава почала вкладати кошти в інфраструктуру наших територій. Ці кроки мають вселяти надію, що Україна рухається у правильному напрямку», – зауважив Тарас Юрик.
Водночас, як наголосив голова обласної державної адміністрації Степан Барна, всі ці процеси відбуваються завдяки підтримки Президента України та уряду.
«За рік нам вдалося відкрити дві нові школи, закупити для шкіл нові комп’ютери, відкрити плавальний басейн та десятки спортзалів. А також закупити 42 шкільних автобуси, в тому числі для Козови та Козівського району. Відповідальність тепер лягає на органи місцевого самоврядування та об’єднані територіально громади. В області за минулий рік було реалізовано 500 проектів, спрямованих на покращення життя людей, створення умов для навчання наших дітей. Все це — результат спільних дій команди», — зазначив очільник області.
Як зауважив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко такі зміни в області відбуваються завдяки децентралізації. Адже вдало запроваджені реформи дали можливість вирішити на місцях багаторічні проблеми.
«Сьогодні в руках громад потужні інструменти – місцеві бюджети, які зросли в 3-7 разів, субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад та Державного фонду регіонального розвитку. Лише за перший квартал цього року до місцевих бюджетів надійшло 41,6 млрд. грн., що майже на 40% більше ніж у першому кварталі минулого року. Доходи бюджетів ОТГ зросли на 700 млн. грн., тобто більше ніж на 52%. Тільки на Тернопільщині надходження до бюджетів ОТГ у січні-березні становили 121,2 млн. грн., а минулого року за цей період – 71,9 млн. грн. І маємо результат – якісні зміни по всій країні – відбудовані дороги, дитсадки, школи, лікарні. Наступний крок – формування єдиних освітньо-спортивно-культурних просторів у громадах. Це вже не точкове вирішення проблем, а комплексний розвиток території. Мета – надати якісні послуги в усіх галузях, реалізувати освітній, туристичний, спортивний, культурний потенціал громади, виховати справжнього громадянина, патріота свого краю», – зазначив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр також взяв участь у передачі пожежної техніки тернопільським надзвичайникам. Вогнеборці отримали три нові пожежні автомобілі на базі шасі МАЗ, загальною вартістю понад 11 млн. грн., що закуплені за кошти державного бюджету у 2016 році. Техніку передали 3-й пожежній частині Тернопільського району, 5-й пожежній частині Кременецького району та 8-й пожежній частині Борщівського району.
Водночас сім сертифікатів на отримання пожежно-рятувальних автомобілів на базі ЗІЛ-130 отримали:
Байковецька ОТГ; Теребовлянська ОТГ; Коцюбинецька ОТГ; Озерянська ОТГ; Завалівська сільська рада Підгаєцького району; Більче-Золотецька селищна рада Борщівського району та Дзвиняцька сільська рада Заліщицького району.
«Ми створюємо у громадах повноцінну систему захисту і безпеки людей, максимально наближаємо до людей послуги, які надають підрозділи ДСНС. Нині створюємо розгалужену систему місцевих пожежно-рятувальних команд, а також законодавчо запроваджуємо механізм, який дасть змогу передавати з районного рівня у власність ОТГ пожежну техніку й обладнання», – зауважив пан Зубко.
«У 2016 році в Тернопільській області відкрито п’ять місцевих пожежних частин. А у 2017-му їх буде ще більше – плануємо відкрити дев’ять підрозділів місцевої або добровільної пожежної охорони – у Заводській, Лопушнянській, Іванівській, Озерянській, Васильківській, Новосільській, Байковецькій, Колиндянській та Білобожницькій ОТГ», – підсумував голова ОДА Степан Барна.
Наталя ЛУКІВ