Повідомити новину

Поширити:

Галина Петрівна Жалнін народилася та все життя прожила у Добрівлянах Заліщицького району. Каже, які б проблеми у неї не були, як би не втомилася від роботи, коли сідає і бере до рук голку з ниткою, забуває про все на світі, вишиття наче знімає з неї увесь негатив…
Коли я прийшла поспілкуватися з майстринею, вона саме повернулася з городу. Час такий – усі копають картоплю, збирають овочі та фрукти. «Наробилася, – каже жінка, але оживаю, коли беруся за чергову вишивку…»
Загалом у колекції майстрині з художньої вишивки з Добрівлян понад 200 вишивок – рушники, сорочки, блузки, костюми, картини, серветки, подушки великі і маленькі (ясики). Вона постійна учасниця виставок, фестивалів. Робіт своїх не продає, бо, каже, що усі вони в єдиному екземплярі.
Усі діти та онуки мають вишиванки
У хаті Галини Петрівни є одна кімната, де все, як у музеї, – у вишивці. Жінка працювала у дитячому садочку, тепер – на пенсії. Може, тому і вишиває здебільшого для діток.
Вчителі часто приводять сюди учнів, майстриня ділиться з ними секретами майстерності, а педагоги розповідають про звичаї та традиції українців. Інколи вишивальниця сама везе експозицію вишиванок у навчальні заклади. Має до десятка вишиття на Шевченківську тематику – портрет Кобзаря, «Заповіт», а також відтворила нитками хатинку  з соловейком та з ягодами вишні, з червоною калиною, з барвінком, з водою, що тече з-під явора…
Пані Галина з чоловіком, що уже відійшов у засвіти, виховала троє дітей – дочок Таню і Олю, сина Володимира. У родині підростає і п’ятеро онуків – Арсен, Роман, Юля, Яна і Каріна. Тож є кому носити барвисті вишиванки.
Навіть на ринок – у вишиванці
На кожне державне, релігійне свято жінка одягає іншу вишивану блузку, плаття, чи костюм, бо має їх у гардеробі понад два десятки. Так, на День Незалежності України має голубу блузку, вишиту жовтими нитками та жовту спідницю, розшиту блакитними нитками.
Ще один костюм прикрасила вишиваними маками, волошками, ромашками. А нещодавно внучка Яна йшла до першого Причастя, то бабуся їй, а також доньці та зятеві вишила сорочки в одному кольорі та стилі. Наступного року синова донька Каріна матиме перше Причастя, то з вишиттям для цього дня тільки визначаються.
Галина Жалнін намагається постійно ходити у вишиваному, каже, такий одяг зігріває їй душу. Навіть на ринок одягає вишиванку. Щоправда, не таку ошатну, як на свята. Має вишиванки на голубій, зеленій, фіолетовій тканині, з великою кількістю вишиття і зі скромними взорами.
Дитячі подушечки – її найбільше захоплення
Першою у її колекції була маленька подушечка з вишитим олімпійським медведиком. Відтоді яких тільки звірят не вифантазовувала вона на ясиках! І котики, і собачки, і зайчата з кошиками, і квіти… І все таке барвисте, різнокольорове – годі й намилуватися…
Галина ВАНДЗЕЛЯК