Тернопільська «Нива» і житомирське «Полісся» у минулому сезоні в другій лізі змагалися за підвищення у класі. І сильнішими виявилися тернополяни. А от цього тижня перед їх очним поєдинком у Києві на НТК ім. Баннікова фаворитом називали житомирян. І небезпідставно. Жовто-зелені з 11 очками посідали 11 сходинку турнірної таблиці першої ліги, тоді як підопічні Сергія Шищенка мали у своєму активі 16 очок і розташувалися на шостій позиції.
До протистояння команди підходили і з різним настроєм: житомиряни минулого туру на виїзді розгромили краматорський «Авангард», тоді як «Нива» теж на виїзді мінімально поступилася «ВПК-Агро» (теж одному з аутсайдерів). До того ж тернопільський клуб продовжують лихоманити вже традиційні чутки про фінансові проблеми. Сукупність не дуже сприятливих факторів давала «Ниві» мало шансів, але футбол, як кажуть, вміє дивувати.
Як пише київський журналіст Георгій Грошев, тернополяни вибрали вже звичний для себе план на гру – зайняти оборону і сподіватися на контратаки. Житомирський клуб був змушений діяти першим номером, але робив це без будь-якого креативу. Футболісти просто впиралися в захисну стіну суперника і не могли придумати, як її обійти.
А от тактика «Ниви» себе виправдала. Команда створила попереду чимало моментів, один з яких ще в першому таймі закінчився голом.
Олег Хруставка підхопив м’яча біля штрафної суперника і завдав удару по воротах. Голкіпер «Полісся» не зумів нормально зафіксувати круглого і той опинився за лінією воріт – 0:1. Це була вже 38 хвилина матчу.
У наставника господарів, до речі, теж колишнього гравця тернопільської «Ниви» Сергія Шищенка, було 15 хвилин під час перерви, щоб привести до тями своїх підопічних, але, виходячи з побаченого в другому таймі, у нього мало що вийшло. Безідейність суперника тільки заряджала впевненістю тернополян. Вони практично не помилялися в обороні, паралельно намагаючись грамотно використовувати контратаки. Двічі «Полісся» виручали штанги, без допомоги яких рахунок міг стати непристойним.
Таким чином «Нива» перериває свою серію без перемог і покращує позицію в турнірній таблиці. Зараз тернополяни на дев’ятому місці, а житомиряни опустилися на восьме.
Усе може змінитися вже 15 листопада. «Нива» вдома прийматме шосту команду першої ліги МФК «Миколаїв». І щось передбачити тут дуже важко.