Повідомити новину

Поширити:

260016На всіх відвідувачів вернісажу «Дорогами Балтії», який був приурочений Дню Європи, чекала приємна несподіванка – жменька рідкісних зернинок у подарунок. Авторка світлин, журналістка і письменниця Валентина Семеняк презентувала свої фотороботи у Тернопільській міській бібліотеці №4 для дорослих, яку віднедавна в нашому місті більше знають як сучасну книгозбірню «Етно-центр».
Присутні здійснили незабутню віртуальну подорож містами й містечками Латвії та Литви. Серед них – Рига, Лімбаже, Кіцмане, Клайпеда, Вільнюс. Також дізнались про найважливіші народні свята і традиції, які ще й досі шанобливо святкують у цих країнах, зокрема Лиго та Лачплесіс.
Валентина Семеняк має багато друзів у згаданих містах. А в латвійському Лімбаже, де є унікальний музей срібла, мала творчу зустріч у місцевій бібліотеці із читачами. До речі, слава про цей музей облетіла колись увесь світ. Експонатів, які є тут, немає в жодній столиці світу. Лімбажійці дуже пишаються, що автор срібних шедеврів, філософ за світоглядом, їх земляк і великий патріот рідного краю – Олег Аузер. Коли один нафтовий магнат, шейх Еміратів запропонував Олегу кілька мільйонів доларів за його роботу «Замок майбутнього», той, не вагаючись, відмовив…
Трохи про Ригу. Вона сяє чистотою, квітами, ошатністю і гостинністю. Втім, це можна сказати про кожне село й містечко обох країн.
Кожному, хто завітав на презентацію фотовернісажу, авторка подарувала жменьку дивовижних зернинок коричневого… гороху, який за формою і кольором дуже нагадує бурштин. Унікальний він тим, що в Латвії його обов’язково споживають під час різдвяної вечері, як у нас кутю.
Дарина КОЛОСОК 
Фото авторки