gazpostach

Фазани знайшли рай на ТернопілліDSC_0074Тернопільські мисливці випустили у дику природу  сто фазанів. Серед угідь Тернопільського району  місцеві єгері обрали  Плотичу й Великий Глибочок. Йдеться про фазанів мисливських, привезених з Хмельницького. Їхній вік – три місяці.

Ще у 90–х роках минулого століття у наших краях пробували призвичаїти королівського птаха, але тоді він не прижився. Нині клімат більш сприятливий, відтак любителі природи спробували знову відновити  їх популяцію.

Один помах крил – і диво­-птахи на волі! Декотрі перелітають через усе поле, інші  пірнають у хащі. Тепер їм доведеться виживати без щоденних порцій зерна й людського догляду.

Фазан  – птаха невибаглива, їсть навіть колорадських жуків і витримує  до 35  градусів морозу. Місцеві єгері пильнуватимуть їх популяцію, за потреби   відстрілюватимуть лисиць та бродячих собак.

На узліссі Плотичі, де поряд з полями є озеро, – ідеальне місце для фазанів. Тут уже водяться дикі качки, куріпки, лисухи, курочка водяна. Найближчими місяцями молода птаха повністю опериться, розпустить пухнастий хвіст. А за рік-другий можна буде відкрити і полювання, яке  вважають одним із найелітніших. Наразі фазани повертаються у свою природну стихію…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*