Файне місто стає ще кращим

Хоча надворі золота осінь і здається, що роботи з благоустрою мали б уже завершуватися, тернополяни й гості міста не перестають дивуватися новим принадам Тернополя.

Так, нещодавно гостинно відкрила свої двері у місто оновлена вулиця В’ячеслава Чорновола. Від залізничного вокзалу і аж до драмтеатру тепер можна прогулятися акуратно вимощеною бруківкою, помилуватися червонолистими кленами, посидіти на нових лавочках, а також насолодитися виглядом романтичного фонтану «Кульбаба», що отримав нове життя. Тротуарне покриття довкола має вбудоване різнобарвне підсвічування. Поряд встановили сучасні лавки, нове освітлення, сходи з пандусом, висадили декоративні рослини.

Отож, вулиця та сквер В. Чорновола тепер стали місцем відпочинку тернополян і гостей міста, ще одним популярним майданчиком для проведення різноманітних заходів і відзначення подій.

Ще одним врятованим  символом Тернополя стала романтична альтанка, розташована неподалік Тернопільського замку, скверу Яна Амора Тарнавського та озера, збудованої тут ще у 1970-х роках. Уже завершено її реконструкцію. Рішення про її проведення було прийняте після того, як фахівці зафіксували зсув грунту на місці її розташування, тож з’явилася загроза обвалу конструкції.

Стару альтанку демонтували і розпочали будівництво нової споруди зі збереженням попереднього вигляду елементів. Дещо змінилося місце розташування альтанки – для кращої стійкості будівлі її звели ближче до скверу Яна Амора Тарнавського. Днями, прогулюючись містом, я спостерігала, з яким захопленням у неї заходять тернополяни та гості міста, тут зустрічаються закохані…

А тернопільські волонтери з благодійного фонду «Карітас» попрацювали над втіленням проекту «Оновлення сходів у парку імені Т. Шевченка».  На сходах, що  розташовані  на так званих «Єлисейських полях», недалеко від  напису «Я люблю Тернопіль» та сходів з водограєм «Сльози Гронського»,  вони відобразили  клавіші піаніно. Тепер ці сходи нагадуватимуть музичний інструмент та заворожуватимуть відвідувачів парку оригінальністю. А також це гарне місце для фотосесії.

Сходи у Тернополі молодь розфарбовує не вперше. Це одне із завдань проекту «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю в Україні». Волонтери «Карітасу» вже розміщували мотиваційні таблиці в парках, облаштовували спортивні майданчики. Тепер оновили та провели декорування сходів у парку ім. Шевченка на пагорбах біля готелю «Тернопіль».

Що ж на нас чекає згодом? Думаю, у Тернополі є що оновлювати, реконструювати, а також зводити нове. Наприклад, заговорили про реконструкцію альтанки біля магазину «Карпати» на масиві «Дружба». У вересні подано проекти для участі у «Громадському бюджеті-2020». Охочих реалізувати ідею за кошти платників податків у Тернополі було 91. Але не всі подані проекти відповідали вимогам.

Найбільше таких задумів стосується житлово-комунального господарства, зокрема облаштування дитячих і спортивних майданчиків. Є низка інфраструктурних проектів: облаштування відпочинкових зон, скверів, локацій для вигулювання собак. Є навіть пропозиції  облаштувати японський сад і амфітеатр. Голосування за проекти триватиме з 25 жовтня до 8 листопада. Віддати свій голос можуть жителі обласного центру і Тернопільської ОТГ. Обсяг бюджету, у рамках якого реалізовуватимуть ці цікаві ідеї, сягає 14 мільйонів гривень. Це дасть можливість реалізувати шість великих і дванадцять малих проектів.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*