gazpostach

Експерти оцінили зростання тарифів в Україні у наступні три роки 45При підрахунках експерти посилалися на так званий консенсус-прогноз, який був опублікований Міністерством економіки минулого тижня, передає “Комсомольская правда” в Україні “.

Зазначимо, що природний газ подорожчає на 26% в 2016 році, на 15-20% в 2017 році і на 12% в 2018 році.

Що стосується тарифів на гарячу воду і опалення, то вони зростуть на 36% в поточному році, на 20% – в 2017 році і на 15% в 2018 році.

При цьому ці цифри стосуються не пільгової, а повної ціни на газ, зазначають експерти.

Справа в тому, що, українці повинні почати оплачувати так звану ринкову ціну на паливо до кінця 2017 року, згідно з меморандумом з Міжнародним валютним фондом. При нинішніх тарифах це близько 7-8 тис. гривень за тисячу кубометрів. А пільгові 1200 кубометрів, які в цьому опалювальному сезоні отримували громадяни по 3,6 гривні за кубометр палива, в кінцевому підсумку скасують.

Вартість електроенергії підвищиться на 52,5% в 2016 році, на 10-30% в 2017 році і на 20% – в 2018 році, згідно з очікуваннями Міністерства економічного розвитку.

Цей прогноз враховує не тільки заплановане підвищення тарифів, яке триватиме до 1 березня 2017 року, але і можливе їх подальше зростання, зазначають експерти.

При підрахунку платежів, які українці побачать в найближчі три роки, за основу була взята ціна опалення квадратного метра на рівні 10 гривень за квадратний метр квартири, яку споживачі платили в цьому році.

Також взяли середньостатистичні тарифи і три варіанти квартир: одно-, дво-  і трикімнатні квартири. У першій будуть проживати двоє, у другій троє, а в третій – п’ятеро людей. Нехай на кожного припадає три куба холодної і два куба гарячої води на місяць. Давайте прикинемо, як будуть зростати витрати на комуналку у цих людей. На кожну людину виділимо по 50 КВт/год електроенергії і ще 50 КВт на квартиру в цілому.

Про плани подорожчання холодної води не йдеться, але зрозуміло, що розцінки зростуть. Припустимо, що дорожчати вода буде на рівні інфляції, тобто на 12% в рік. На стільки ж будуть дорожчати і послуги з обслуговування будинків – вивезення сміття, прибирання тощо.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*