Повідомити новину

Поширити:

1919На  засіданні Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони було розглянуто питання підриву обороноздатності України в період до весни 2014 року. Оприлюднені дані шокували присутніх, запевнив військовий експерт, нардеп Дмитро Тимчук. 
У період правління Януковича, згідно з документами, а саме чотири роки, тільки танків було розпродано більше 470 одиниць.
«477 од. (ще 5 – «подаровані», тобто «передані на безоплатній основі») – при тому, що, наприклад, в бойовому складі Бундесверу на кінець 2015 р було всього 225 танків, а в арміях Франції і Великобританії і того менше. Також іншої бронетехніки (БМП, БТР) при Януковичі продано 330 од. (ще 4 «подаровані»). З складу Повітряних сил було продано 94 літака і БПЛА, 145 вертольотів. Також стрілецької зброї продано майже 740 000 одиниць (ще майже 1 300 од. армія передала незрозуміло кому безкоштовно); ракетно-артилерійського озброєння продано майже 6 000 од. (ще 12 од. «подаровані»), автомобільної техніки – 3 016 од. (5 «подаровані»). Це до відповіді на питання, чому до початку агресії Росії наша держава раптом виявилася беззбройною, чому мобілізованих озброювали древнім стрілецькою зброєю з баз зберігання, а на передову доставляли на громадському транспорті», – пояснив Тимчук.
Абсолютним рекордсменом по «розпродажів» і «даруванням» був Михайло Єжель, навіть після Майдану довгий час був послом України в Білорусі, і який ніяк не може повернутися в Україну, оскільки другий рік «хворіє» у військовому госпіталі в Мінську.
При Януковичі Україна офіційно відмовилася від НАТО і задекларувала позаблоковий статус, а значить, повинна була готуватися по суті до «кругової оборони» і нарощувати військовий потенціал, замість чого «стратеги Януковича» раптом влаштували атракціон небаченої щедрості, що є сечі підриваючи обороноздатність країни.
Найскладніший період для вивчення «розпродажів» – з 1991 по 2005 рік, оскільки маса відповідних документів за цей період в МО раніше була просто знищена. Зараз військова прокуратура в рамках єдиного кримінального провадження по крупицях відтворює інформацію.
«Прокурорам належить відповісти на багато питань: як була практично розвалена українська ППО, хто з міністрів оборони реалізовував зброю за заниженими цінами, на чиї плечі лягає головна провина за розвал армії в період до початку агресії Росії? При цьому якщо не всі, то левова частка цих «розпродажів» були абсолютно легальними, обґрунтованими відповідними урядовими рішеннями, а тому з юридичної точки зору знайти склад злочину буде не просто. Але щиро сподіваємося, що військова прокуратура із завданням впорається, оскільки хтось повинен відповісти за те, що до анексії Криму і подій на Донбасі ВСУ раптом виявилися «беззбройними»», – прокоментував ситуацію Тимчук.
Нагадаємо, колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова підозрюють у незаконному відчуженні двох стратегічних бомбардувальників, які були продані за заниженою ціною. Про це в середу, 18 травня, заявив глава відомства Анатолій Матіос.
Джерело: uapress.info