gazpostach

Дитсадок, на який чекали сім роківЗ 2010 року жителі с. Городище Козівського району чекали на відкриття дошкільного навчального закладу. І лише протягом 2016-2017 років були надані необхідні кошти і ситуацію вдалося вирішити. Проектна потужність закладу – 25 дітей, нині тут набрали групу з 15 малюків. Урочисте відкриття дитсадка відбулося 13 червня.

«Минулого року у всій області було відкрито вісім дошкільних навчальних закладів. Це небувалий результат за всю історію незалежності України. Крім того, ми реалізували кілька сотень проектів з реконструкції, капітальних і поточних ремонтів навчальних закладів краю. Приділяємо їм особливу увагу, щоб якість освітніх послуг та умови навчання дітей в сільській місцевості були достойними. А це стає можливим тоді, коли є партнерство громади та адміністрації, депутатів Верховної Ради і Кабінету Міністрів. На прикладі Городищенського дитсадка бачимо успішний результат такої взаємодії», –  зазначив Степан Барна.

Важливо, що близько 600 тис. грн. до необхідних коштів доклали на місцевому рівні. Тому для обласної влади дуже важливо, щоб наповнення місцевих бюджетів давало можливість збільшувати частку співфінансування в реалізації подібних проектів у всій Тернопільській області.

Дитсадок «Пізнайко» розміщується в адмінбудівлі сільради і займає три поверхи правого крила. Тут є все необхідне для належного виховання, розвитку та відпочинку дітей: ігрова кімната, спальня, санвузол, харчовий блок, актовий зал. Капітальний ремонт приміщення дитсадка практично повністю зробили протягом останніх двох років. Тепер тут підведено електрику, є водопровід, каналізаційна мережа, також закуплено меблі, інвентар, посуд. За кошти сільської ради в сумі (46 тис. грн.) закуплено та встановлено на подвір’ї дитячий майданчик.

Загальна кошторисна вартість проекту становить майже 1 млн 300 тис. грн. Левова частка грошей – 1 млн. 195 тис. грн. була надана як субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій за поданням народного депутата України Тараса Юрика.

«Про проблему дізнався від місцевих жителів. Вони дуже активно лобіювали створення дошкільного закладу в селі, бо проблема існувала близько двадцяти років. Неодноразово підходили з пропозиціями, з проханнями допомогти. Отримавши переконливі аргументи від батьків та місцевої громади, я звернувся до Прем’єр-міністра з листом, в якому запропонував виділити кошти на будівництво цього дитсадка. Уряд поставився з розумінням, і на сьогодні ми вже маємо результат – в селі є дитсадок. Реалізація таких проектів дає нам змогу не тільки говорити про плани і мріяти, а наочно представляти результат нашої спільної роботи», – зазначив Тарас Юрик.

Для багатьох працюючих родин с. Городище відкриття дитсадка – значне полегшення з влаштуванням дітей. Скажімо, донечка пані Іванни підготовку до школи тепер здобуватиме поблизу домівки. Раніше, як розповідає жінка, возили дитину за 18 км до Козови.

«І так кілька разів на день мусили проїхатися. Звичайно, це виснажувало дитину, а мені складно було влаштуватися на роботу, тому що працювати повний день змоги не було. Тепер, з відкриттям цього садочка, зовсім інша справа. Тішимося…» – каже жінка.

Пані Оксана проблему з відсутністю дитсадка відчула двічі. Старшого сина, вже тепер школяра, возила у  Плотичу, пізніше – у Ходачків. Згодом ситуація повторилася і з донькою.

Тепер у багатьох молодих сімей у Городищі Козівського району суттєво поменшало проблем і турбот.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*