02.04.2023 02:04

Повідомити про новину

Поширити:

Наприкінці минулого року газета висвітлила трудовий конфлікт у Чортківській міжрайонній державній інспекції ветеринарної медицини. Суть полягала у тому, що дві працівниці серологічного відділу –  лікар Людмила Буняк та лаборант Ольга Склярська – змушені були працювати у непристосованому для людей приміщенні – без тепла, води, туалету. Жінки скаржилися на нестерпні умови праці, а їхній керівник Василь Хайко не вважав їхні претензії обгрунтованими. Врешті-решт працівниці звернулися зі скаргами в управління Держпраці в області. І ось, нещодавно стало відомо про результати перевірки. «Факти про незадовільні умови та гігієну праці в серологічному відділі Чортківської лабораторії в основному підтверджуються», – йдеться у висновку інспекторів. Зазначається також, що серологічний відділ розміщено в одноповерховому будинку, призначення якого, відповідно до інвентарної книги, – складське приміщення. Через те, що немає централізованого опалення та вентиляції, температура становить 11, 9 – 16,5 градусів. А ще інспектори зафіксували недостатню освітленість (малі вікна, а деякі кімнати – без вікон), а також констатували як порушення відсутність води, гардеробної кімнати й туалету. Відтак директору Чортківської державної лабораторії ветеринарної медицини скерували листа з рекомендаціями усунути порушення і недоліки умов праці у серологічному відділі.
У зв’язку з цим керівництво Головного управління держспоживслужби в області оголосило директору В. Хайку догану і зобов’язало забезпечити роботу серологічного відділу лабораторії в належних умовах.
У телефонній розмові лікар лабораторії Людмила Буняк повідомила, що наразі її та лаборанта перевели у приміщення для дослідження харчових продуктів, яке опалюється.
 
Ольга КУШНЕРИК