08.06.2023 14:03

Повідомити про новину

Поширити:

Деякі українці можуть отримати подвійну компенсацію від держави на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон. Для цього власникам житла потрібно подати заяву до місцевих органів влади та додати документи, що посвідчують особу.

На період опалювального сезону 2022-2023 українці, які надали притулок для внутрішньо переміщеним особам, отримають значну допомогу від держави щодо оплати послуг ЖКП. Компенсацію плати за комуналку для них збільшать вдвічі.

Власники житла, які взяли участь у програмі «Прихисток», отримують компенсацію за кожного переселенця, яким дали притулок. Улітку виплати від держави, що компенсували витрати на комуналку, становили 450 гривень за одну людину.

З 1 жовтня цю суму на період опалювального сезону удвічі збільшили. Тепер виплати становитимуть 900 гривень компенсації за одного переселенця, якому надали притулок безплатно. Відповідно, якщо сім’я прихистила двох переселенців, то розмір виплат становитиме 1800 гривень на місяць.

Як отримати таку допомогу від держави?

  • Внутрішньо переміщені особи повинні отримати такий притулок безплатно.
  • Люди, яких взяли на проживання, повинні бути мешканцями тимчасово окупованих територій або територій, де продовжуються бойові дії. Список таких громад є і він постійно оновлюється.
  • Переселенці можуть належати до тих громадян, які втратили своє житло через війну.

Як оформити компенсацію та куди звертатись?

  • Власники житла повинні звернутися до місцевих органів влади та подати туди заяву.
  • До заяви потрібно додати документи, що засвідчують особи переселенців.
  • Власники житла також повинні своєчасно повідомляти органи влади про зміни в кількості осіб, які тимчасово проживають у них.
  • Виплата такої допомоги може проводитись тільки тоді, якщо у власника житла відсутні борги за комунальні послуги.
  • Компенсація за попередній місяць надходить до 20 числа наступного місяця.

Це — не субсидія, а окрема компенсація плати за послуги ЖКП, що надається саме за притулок для ВПО.