У Кубку декласували «Ужгород»
18 серпня футбольний клуб «Нива» Тернопіль у другому попередньому етапі Кубка України у виїзній грі переміг ФК «Ужгород».
Обидві команди розпочали матч активно. Але все ж тернополяни діяли гостріше та агресивніше. Зокрема, рахунок міг відкрити Роман Волохатий, який після навісу з флангу пробивав з кількох метрів, але не влучив у рамку воріт. На 14-й хвилині «Нива» створила ще один гострий епізод біля воріт ужгородців. Після флангового навісу гравець тернопільського клубу пробивав головою, але реалізувати шанс не вдалося.
Закарпатці також мали кілька моментів, щоби відкрити рахунок. Так, на 24-й хвилині Мердєєв пробивав з-за меж штрафної, м’яч пролетів біля стійки. На 39-й хвилині капітан ужгородців Адріан Пуканич міг вивести закарпатську команду вперед. Він потужно пробивав у дальній кут з позиції лівого інсайда. Проте голкіпер тернополян Віталій Жупанський, для якого цей поєдинок  став першим офіційним у складі «Ниви», ефектно перевів м’яча на кутовий.
У першій половині зустрічі гравці обох команд не реалізували моменти і пішли на перерву за нульової нічиї.
У другому таймі сценарій гри не змінився: на полі було багато боротьби на кожному клаптику поля. Тернополяни все ж виглядали кращими. І вже на 54-й хвилині поєдинку вийшли вперед: розіграш кутового від Малащука завершився проникаючим пасом Хруставки та сильним ударом у дальній кут Семена Вовченка. М’яч зрикошетив повз воротаря – 0:1.
Згодом «Нива» знову створила небезпечний момент для другого взяття: Костянтин Бичек увійшов у штрафний майданчик і пробивав низом – кіпер ужгородців врятував.
На 71-й хвилині «Ужгород» міг відновити паритет на табло: Василь Пиняшко гостро пробивав з лівого краю, однак воротар тернополян Віталій Жупанський зіграв надійно. Всі спроби закарпатців відігратися зазнали краху, незважаючи на те, що вони випустили на заміни трьох свіжих атакувальних гравців.
Тому мінімальна перемога «Ниви» і вихід до третього попереднього етапу, де 31 серпня тернополяни на виїзді зіграють з друголіговим дунаєвецьким «Епіцентром», стали закономірними.
«Ужгород» – «Нива» 0:1.
Гол: Вовченко (54).
Попередження: Пуканич (33), Дуран (48), Гатала (68), Вискребенцев (78), Шкіндер (90+3).
Третя перемога і третє місце
23 серпня «Нива» у п’ятому турі на виїзді грала проти кременчуцького «Кременя» і, звичайно, зважаючи на невдалі виступи футболістів з «Кременя», тренерський штаб тернополян, як і самі футболісти, розраховували здобути чергові очки. Це підтвердив і старт поєдинку, де тернополяни були значно активнішими і вже на 19-й хвилині після навісу зі штрафного Семенини Бичек розстріляв ворота «Кременя – 0:1. Не минуло і восьми хвилин, як господарі у своїй штрафній зіграли не за правилами із Різником і в результаті потерпілий реалізував пенальті – 0:2.
Було видно перевагу тернополян у якості, так і класі виконавців. Все ж завершення першого тайму було за господарями, проте їм так і не вдалося відзначитися.
У другому таймі футболісти «Ниви» за комфортного рахунку продовжували контролювати гру. За меж штрафного виконав непоганий удар Бичек, але вдало зіграв воротар «Кременя».
Господарі таки мали шанс відзначитися, але на 73-й хвилині футболіст «Кременя» не скористався виходом віч-на-віч з Максимом Механівим, для якого цей поєдинок став сотим у складі тернополян.
Після вилучення гравця «Кременя», здавалося, що «Ниві» уже ніщо не завадить здобути перемогу. Проте вболівальникам тернополян було чого хвилюватися, бо на 82-й хвилині футболісти «Кременя» скоротили відставання – 1:2. На більше кременчуцьких футболістів не вистачило.
Отож «Нива» здобула третю перемогу і після п’яти турів з 10 очками займає третє місце в турнірній таблиці, поступаючись «Металісту» (15 очок) і «Кривбасу» (13). А для «Кременя» чорна смуга невдач продовжується.
«Кремінь» (Кременчук) – «Нива» (Тернопіль) – 1:2.
Голи: Навроцький (82) – Бичек (19), Різник (27, пен.).
Вилучення: Білоус, 78.
У шостому турі 28 серпня тернополяни прийматимуть волочиський «Агробізнес».