gazpostach

Досвід здобули наймолодші117 найсильніших шахістів серед наймолодших вікових категорій з’їхалися з різних куточків України до села Чорноморка Очаківського району Миколаївської області, аби позмагатися в чемпіонатах України серед юнаків та дівчат до 8 та 10 років.

Тернопільщину на турнірі представляли шахісти з Борщівщини. Серед юнаків до 8 років виступав Артем Крупа, серед юнаків до 10 років – Дмитро Сакундяк, серед дівчат до 10 років – Діана Скорохід. Усі вони є гуртківцями Борщівської станції юних техніків (керівник гуртка «Юний шахіст» Ігор Багрій).

Діана Скорохід упродовж усього чемпіонату з класичних шахів входила у першу десятку, тому грала відповідно з найсильнішими шахістками свого віку. Маючи лише ІІ розряд, перемогла першорозрядниць зі Львова, Дніпра, Одеси, другорозрядницю з Києва та в нічию зіграла з чемпіонкою Миколаєва. Після 7-го туру Діана з високими додатковими показниками займала п’яте місце в основному складі. Та у вирішальній партії суперницею виявилася більш досвідчена шахістка з Херсона Марія Тимченко. Розіграний дівчатами Французький захист розтягнувся на 74 ходи, а в часі – на 4 години 40 хвилин. І лише помилка в ендшпілі завадила Діані здобути перемогу в партії та відсунула її на загальне 11 місце.

Дмитро Сакундяк дуже вдало стартував у чемпіонаті з класики, обігравши у І турі цьогорічного чемпіона України з класичних шахів Степана Могильного з Києва, тож грав лише на перших шахівницях і лише з першорозрядниками. У його доробку перемога над чемпіоном Львівщини, чемпіоном Полтавщини (чемпіоном України 2019 року), рейтинг у якого вищий майже на 300 пунктів. Запам’ятається Дмитрику і його партія з львів’янином Володимиром Тимчишиним, яка тривала п’ять годин і принесла таку бажану перемогу. Після шести турів Дмитро посідав п’яте місце в основному складі. Однак три поразки і нічия в останніх турах відсунули нашого шахіста на 18 місце.

Артем Крупа, розпочавши свої змагання з перемоги, також грав на перших шахівницях упродовж дев’яти турів. Незважаючи на юний вік, зумів здобути перемогу та дві нічиїх у протистояннях з першорозрядниками з Одеси, Харкова, Львова, переміг другорозрядника зі Львова та третьорозрядників зі Львова та Сум. У підсумку ж посів 16 місце.

У рапіді наші шахісти посіли такі місця: Діана – 10-те серед дівчат до 10 років, Артем – 10-те серед юнаків до 8 років, Дмитро – 21-ше серед юнаків до 10 років.

У чемпіонаті з бліцу наші досягнення були ще скромнішими: Діана – 12, Артем – 26, Дмитро – 29 місця. Блискавичні шахи виявилися найважчими: 3 хвилини+2 секунди – цього часу інколи бракувало, щоб перемогти.

Загалом, як інформує Федерація шахів Борщівщини, враження від чемпіонату позитивні і ніякого розчарування! Так, наші шахісти не здобули призових місць, але продемонстрували хорошу гру, отримали добрий результат, та найголовніше – неоціненний досвід, адже грали в шахи з найсильнішими шахістами свого віку.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*