07.02.2023 22:36

Повідомити про новину

Поширити:

Уряд України має перейти на оцінку доходів громадян непрямими методами при призначенні субсидій та допомоги. В умовах величезної тіньової економіки не можна базувати систему соцзабезпечення на офіційних доходах, заявив голова департаменту фінансів соціальних програм міністерства фінансів Андрій Рязанцев.
Про це пише “Дзеркало тижня.Україна“.
55558“Сьогодні через офіційні джерела ми бачимо однаково, як людину без засобів до існування, так і того, хто їздить на новій іномарці і купує чергову квартиру, але не декларує ні копійки доходів”, – сказав Андрій Рязанцев.
Потрібен перехід до фінансово-майнового стану людини і перевірці його непрямими методами, в разі якщо він претендує на соцдопомогу, підкреслив представник Мінфіну.
“Той, хто зареєстрував офіційно зарплату в 3 тис. грн вже багатій порівняно з власником іномарки і йому соцдопомогу взагалі не передбачена. І це справедливий соцзахист?”, – зазначив він.
Світовий досвід говорить, що в питаннях соцдопомоги потрібно розглядати не окрему особу, а домогосподарство, вважає Андрій Рязанцев. “Інакше у нас півсім’ї виявляються жебраками і отримують соцдопомогу та субсидії, а півсім’ї не знають, куди ховати нерухомість і депозити”, – підсумував він.
Раніше Андрій Рязанцев повідомив, що Мінфін під час перевірки отримувачів субсидії і допомоги сформляв “чорні списки” громадян виходячи з 5 груп ризику.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.