«Добренький» вчитель молоденької водійки

Минулорічна моторошна автоаварія зі смертельними наслідками біля села Плебанівка, що в Теребовлянському районі, стала причиною для відкриття одразу двох кримінальних проваджень. На молоденьку водійку чекає лава підсудних за скоєння аварії, а її горе-вчитель уже відповів за «липове» навчання підопічної. Щоправда, для останнього усе обійшлося лише докором з боку Феміди.

Нагадаю, 26 травня о 19 годині 20 хвилин при в’їзді в Плебанівку Теребовлянського району сталася жахлива ДТП.

Автомобіль «Шевроле», за кермом якого була 19-річна жителька Борщівщини, злетів з дороги і врізався у стовбур дерева.

Травмованих троє: водійка, її друг, котрому, до слова, належав автомобіль, та 17-річна родичка кермувальниці. Наступного дня неповнолітня дівчина померла від отриманих травм.

Виявляється, 19-річна жителька с. Озеряни разом із друзями того дня прямувала до Тернополя, аби відсвяткувати отримання нею водійського посвідчення. Дівчина тільки зранку склала іспити в сервісному центрі й отримала бажаний документ.

Розслідування кримінального провадження за фактом вчинення дорожньо-транспортної пригоди передали до слідчого управління ГУНП в області, а борщівські правоохоронці з’ясували деякі деталі організації навчального процесу в автошколі, в котрій навчалася 19-річна кермувальниця перш ніж як отримати посвідчення водія.

Як розповів начальник Борщівського відділення поліції Андрій Свинарчук, у ході досудового розслідування стало відомо: двоє працівників приватного підприємства, що займається підготовкою водіїв категорії «В», сфальсифікували документи щодо відвідування занять, навчання на автотренажерах і водіння транспортних засобів 19-річною ученицею.

Як повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області, підтверджено це й інформацією з бази даних «Аркан»: дівчина у період навчання в автошколі насправді перебувала за кордоном.

Виявилося, у навчальній групі «заочно» здобувала теоретичні знання та навички водіння не лише підозрювана у вчиненні ДТП, а й ще один «учень», котрий отримав необхідний пакет документів для того, аби стати водієм категорії «В», проте жодного разу так і не з’являвся в автошколі, бо теж у період навчання був за межами країни.

Підозрюваним у підробці документів слідчі Борщівського відділення поліції оголосили обвинувачення за частинами 1 та 4 статті 358 ККУ. До суду скеровано і кримінальне провадження за фактом вчинення дорожньо-транспортної пригоди. 19-річній підозрюваній, котра внаслідок аварії отримала інвалідність, доведеться нести відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху зі смертельними наслідками.

Дівчина, не маючи достатнього стажу керування транспортними засобами, рухалась автомобілем «Шевроле» зі швидкістю щонайменше 80 км/год., чим порушила ще й вимоги Правил дорожнього руху, які зобов’язують водія зі стажем водіння до 2 років на ділянці дороги поза межами населеного пункту вести керований транспортний засіб зі швидкістю не більше 70 км/год.

У цей час вказаною ділянкою дороги у напрямку з Тернополя до Чернівців, здійснюючи маневр обгону іншого автомобіля, рухався автомобіль «Mercedes» під керуванням невстановленого слідством водія. До місця роз’їзду із автомобілем «Шевроле» водій автомобіля «Mercedes» завершив маневр обгону та повернувся на раніше займану смугу, таким чином звільнив смугу для подальшого безпечного руху автомобіля, яким керувала дівчина.

Маючи об’єктивну можливість завчасно виявити зустрічний транспортний засіб, вона своєчасно не вжила заходів для зменшення швидкості руху керованого нею транспортного засобу аж до його повної зупинки, хоча зобов’язана була це зробити і мала таку технічну можливість, а через неуважність, відсутність достатніх навичок водіння та порушення безпечного швидкісного режиму продовжувала рух. Лише після роз’їзду із зустрічним автомобілем Mercedes, водійка, без необхідності на те, різко змінила напрямок руху автомобіля вправо, допустила виникнення його заносу, втратила контроль над керованістю транспортним засобом, унаслідок чого виїхала поза межі проїзної частини дороги на узбіччя, а в подальшому – кювет та лісосмугу, де наїхала боковою частиною автомобіля на дерево.

Дії обвинуваченої оцінить суд.

А от горе-викладач уже побував на лаві підсудних. Йдеться про працівника Борщівської дільниці ПП «Навчально-виробничий центр з підготовки водіїв «Автомобіліст» у Борщові. З 25 лютого по 25 квітня 2018 року він вносив недостовірні відомості в офіційний документ – «Журнал обліку успішності теоретичної підготовки (перепідготовки) та відвідування занять із практичних навичок водіння», а саме реєстрував присутніми та ставив оцінки дівчині з Озерян і ще одному юнаку, якого, до речі, жодного разу не бачив.

На суді обвинувачений пояснював, що учениця ретельно відвідувала усі заняття, згодом попросилася поїхати в гості, він її відпустив і сказав, щоб вона написала заяву на ім’я директора. Не поставив відмітку про її відсутність, оскільки через таку обставину її могли виключити з групи і кошти, які вона витратила на навчання, вона втратила б. Йому не було відомо про те, що дівчина поїхала за кордон. Про це дізнався вже після ДТП, бо за цим фактом проводили перевірку.

А от про іншого учня, якого ніколи не бачив, пояснив: відмітки про його присутність ставив на прохання колишнього начальника.

«Добренький» та покірний перед начальством викладач, схоже, так і не усвідомив, що така його доброта – дорога, далебі, не до раю…

Між тим, і Борщівський райсуд не побачив у діях викладача великого гріха і… звільнив його від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.

 

 

Ольга КУШНЕРИК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*