Повідомити новину

Поширити:

 2020 рік знаменний для Бережанської державної школи мистецтв тим, що закладу виповнюється 65 років. Вона входить у п’ятірку найкращих мистецьких шкіл області. 
Архівні довідки свідчать про те, що початки діяльності школи датуються далеким 1948 роком, коли вона розпочала свою роботу при районному будинку культури під керівництвом місцевого музиканта М.Огнистого.
 Проте як навчальний заклад із власним приміщенням, відповідним штатом та як офіційна навчальна установа музична школа почала свій відлік з вересня 1955 року. Очолив її ветеран війни, самодіяльний композитор, Почесний громадянин міста Бережани, заслужений майстер народної творчості України Микола Павлович Бездільний – людина з великими організаторськими здібностями, з широким творчим діапазоном музиканта і художника. Він віддав 25 років свого життя становленню та розвитку мистецької освіти на Бережанщині. На відзнаку його заслуг у становленні закладу, рішенням Бережанської міської ради  № 453 від 06 квітня 2000 року школі присвоєно його ім’я.
  З 1980 по 1988 роки педагогічний колектив очолював заслужений працівник культури України Євген Володимирович Падучак – високопрофесійний митець-хормейстер, зусиллями якого було дано новий поштовх розвитку хорового мистецтва в нашому краї та становлення школи. За його керівництва розширено кількість спеціалізацій та здійснено добудову приміщення.
  З 1988 по 2004 роки естафету прийняв заслужений працівник культури України Павло Павлович Макода. Людина невгамованої енергії, великих творчих задумів, він відкрив у школі вокально-хоровий відділ, хореографічний клас. У грудні 2003-го музична  школа  була реорганізована у Бережанську державну школу мистецтв.
  З 2004 по 2005 роки директором працював заслужений працівник культури України Михайло Володимирович Драбик. Вміння контактувати з колективом, комунікабельність, особисті якості сприяли успішній діяльності школи. З 2005 року школу мистецтв очолює Ігор Васильович Микитюк. Талановитий музикант-інструменталіст, засновник дитячого ансамблю духових інструментів та викладацького інструментального ансамблю народних інструментів. Умілий організатор і керівник.
  Нині у школі працює 6 відділів: фортепіанний, струнно-смичковий, вокально-хоровий, відділ народних інструментів, відділ духових інструментів, теоретичний відділ. У ДШМ працюють творчі колективи: народний аматорський жіночий камерний хор, жіночий вокальний ансамбль, оркестр народних інструментів, ансамбль скрипалів, народний аматорський інструментальний ансамбль, жіноче вокальне тріо, ансамбль духових інструментів.
 У душі кожного вихованця мелодійно бринить струна довічної таїни справжньої гармонії. І створюють ту дивну мелодію талановиті педагоги.
  Учнівські і викладацькі творчі колективи беруть участь у творчих імпрезах міста, захищають честь району в області. Результатом їх постійних пошуків нових шляхів вдосконалення власної майстерності є численні перемоги на конкурсах місцевого, обласного, всеукраїнського та міжнародного значення.
 З нагоди відзначення ювілею закладу сесією Бережанської міської ради спрямовано кошти у сумі 50 тис. грн для придбання музичних інструментів. Закуплено два саксофона, кларнет, флейта та скрипка. Міський голова Бережан Володимир Музичка святково вручив музичні інструменти директорові школи Ігореві Микитюку, його заступницям Дарії Котик та Мар’яні Кіндрат, голові трудового колективу школи Івану Біланчину, начальниці відділу культури, туризму та релігій міської ради Олені Мельничук.
Тепер  викладачі школи з високою професійністю та любов’ю до дітей і надалі будуть розвивати їх музичні і творчі здібності, формувати музичну культуру, сприяти  духовному розвитку.

Галина САВЧУК