06.02.2023 05:22

Повідомити про новину

Поширити:

IMG_1477Замки, печери, Дністер, Зарваниця, Почаїв… і це далеко не весь перелік об’єктів, якими Тернопільщина може пишатися. Без перебільшення можна сказати – наша область створена для туристів. Відтак, час розпочинати туристичний сезон.
Днями журналісти Тернопілля відкрили туристичний сезон на воді. Замість камер та диктофонів медійники взяли до рук весла. Завдяки Заліщицькому туристичному бюро та відділу туризму облдержадміністрації представників ЗМІ «сплавили» по Дністру. Маршрут пролягав від села Хмелева до села Устечко Заліщицького  району. Опісля відвідали урочище «Червоне» у с. Ниркові.
«Цьогоріч ми запізнились із відкриттям туристичного сезону на воді. Зробити це раніше не дозволяла погода. Але сподіваюся, цього року ми зможемо показати всі можливості Дністра, – розповів начальник обласного управління туристичної інфраструктури Назар Яворський. – За попередніми підрахунками, Дністер в сезон відвідують понад мільйон туристів. Але це не межа. Ми чекаємо більше.  Адже Дністроський каньйон заслужено займає одне із чільних місць з-поміж усіх чудес України. Сплави Дністром є одним із найпопулярніших видів туризму. Рафтинг підійде навіть для новачків, адже річка не має порогів. А надзвичайна краса довкола зробить мандрівку неймовірною».
Як повідомив Назар Яворський, у 2016 році започатковано кілька нових туристичних маршрутів. Серед найоригінальніших – мандрівка українським кораловим рифом – Медоборами, подорож каньйоном річки Стрипи із каскадом струмків та невеликих водоспадів, спелеотур «Загадковий світ печер».
Цього року на програму розвитку туризму Тернопільщини спрямовано близько 900 тис. грн. До початку туристичного сезону, який стартував цієї неділі, підготовлено 110 паспортів туристичних об’єктів, створено кадастр туристичних ресурсів усіх районів краю. Нині туристичні послуги на Тернопіллі надають близько тридцяти туроператорів. Крім цього, на внутрішньому туризмі спеціалізуються десяток підприємств і понад 100 туристичних агентів. Нині в нашій області систематизовано більше 50  туристичних маршрутів.
Наталя ЛУКІВ
 
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.