06.02.2023 04:28

Повідомити про новину

Поширити:

1706Щаслива сім’я… На перший погляд таке просте і зрозуміле всім поняття. Але не кожен знає, що потрібно для сімейного щастя. Відтак у Тернополі відбувся фестиваль сімейних цінностей «ZAVTRA fest». Розпочався захід із ходи багатодітних сімей. Адже саме кількістю дитячих посмішок вимірюється щастя.
У цьому переконана Наталя Задойона. Жінка виховує дев’ятьох дітей. Найстаршому сину, Арсену, виповнилося 19 років, а наймолодшій донечці, Софійці, у червні буде два. Також пані Наталя – голова тернопільської міської організації багатодітних сімей «Велика родина». Вона й організувала ходу міцних родин.
«Ми хочемо показати молоді, що багато дітей у сім’ї – це не страшно. Навпаки, старші допомагають молодшим, а малюки мають на кого рівнятися. У моїй родині сім хлопчиків та дві дівчинки. Найстарший – 19-річний Арсен – інвалід з дитинства, тому сьогодні залишився з бабусею. Інші діти прийшли на свято».
У багатодітних сім’ях панує любов і турбота. Поки я розмовляла з пані Наталею, наймолодша Софійка заснула у братика на руках.
«Кожна дитина особлива, головне вчасно помітити її здібності й розвивати їх. У нашій організації багато творчих дітей, вони танцюють, співають, малюють. Та головне – завжди допомагають один одному, адже ми – «велика родина», – розповіла Наталя Петрівна.
– Організацію я вирішила створити в 2009 році. До спілки прийшли лише три сім’ї. Було складно, доводилося вчитися на власних помилках. Але сьогодні нас у десятки разів більше. І це тішить. Тернополянки раді Божому дарунку, народжують дітей, стають багатодітними».
Загалом у Тернополі 677 багатодітних родин, які виховують троє та більше дітей. –  «Нині є 44 сім’ї, де зростають п’ять і більше неповнолітніх дітей, – каже пані Наталія. – Але це інформація тільки з моєї спілки, можливо, їх є більше».
Найбільшою проблемою для таких родин є житлова.
«Погодьтеся, для сім’ї, що виховує трьох дітей, у трьохкімнатній квартирі трохи тіснувато. А що вже казати про ті родини, де більше семи неповнолітніх. Немає такої квартири, де б усі помістилися. Тому для багатьох багатодітних житлове питання стоїть дуже гостро. Ми намагаємося вести активний діалог із владою. Наразі працюємо над соцпрограмою для багатодітних родин і сподіваємося на підтримку народних депутатів із Тернопільщини», – підсумувала Наталя Задойона.
Наталя ЛУКІВ
 
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.