gazpostach

Девіз його життя – дошукуватися істини26 липня, у роковини з дня смерті Богдана-Романа Хаварівського, відомого архівіста, педагога, краєзнавця, громадсько-культурного діяча та літератора, в обласному краєзнавчому музеї відкрили іменну виставку.

  • Мій чоловік був патріотом України і в такому дусі виховував наших синів, – ділиться спогадами про чоловіка Мая Хаварівська.
  • Він був відвертим і прямолінійним, ніколи не кривив душею. Цю його щирість ми успадкували, для нас важливо говорити правду, бути відвертим з іншими, щоби ніколи не було соромно перед батьком, – говорить син Устим.

В рамках заходу презентували експозицію деяких особистих речей, друкованих видань, нагород, фотографій з домашнього архіву, екслібрисів, графічних робіт Богдана-Романа Хаварівського. Звучали музичні композиції від виконавців квінтету «Kvinta-Voice».

Спогадами про надзвичайно талановиту людину поділилися однокурсники Богдана Васильовича з Чернівців. Слова подяки за педагогічні настанови прийшли висловити і його вихованці.

  • Я був учнем не лише Богдана Хаварівського, а й його дружини.  Як цікаво Мая Назарівна розповідала про мову, а Богдан Васильович – про етику поведінки українця і, зауважте, це – в радянські часи, коли говорити про патріотизм було зовсім не просто,  – розповідає громадсько-політичний діяч Євген Філь.

Тужить за своїм директором і колектив Державного архіву Тернопільської області. Нинішній керівник закладу Федір Полянський зауважує, що Богдан Васильович, який очолював установу більше 15-ти років, зробив для архіву надзвичайно багато, а головне – сформував чудову команду фахівців.

Під час пам’ятного заходу бажаючі мали можливість передати родині Богдана Хаварівського письмові спогади та інші матеріали, які згодом увійдуть до Книги Пам’яті.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*