gazpostach

Децентралізація: Лошнів – із Центром культури та дозвілляТеребовлянська міська об’єднана територіальна громада відсвяткувала свято – у селі Лошнів урочисто  відкрили сільський Центр культури та дозвілля, засвідчивши, що реформа місцевого самоврядування реально працює на громаду.

Варто наголосити,  що це вже п’ятий Центр у Теребовлянській об’єднаній територіальній громаді. Лошнівський Центр культури та дозвілля обслуговуватиме також сусідні села  Сущин й Остатальці. Його послугами скористаються  понад три тисячі жителів Лошнева та навколишніх сіл.

Відбулося це  завдяки залученню коштів Державної субвенції на розвиток інфраструктури. Як відомо, минулого року за цією субвенцією держава  передбачила один мільярд гривень. З них 141,5 млн. гривень  Державної субвенції отримала Тернопільщина.

Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада, як одна з найбільших в Україні, отримала на розвиток інфраструктури 15 млн. гривень. Ці кошти було розподілено, передусім, на інфраструктурні проекти, які виконували не в адміністративному центрі громади, а в сільських населених пунктах. Зокрема, на реконструкцію Лошнівського Центру культури та дозвілля  було скеровано майже півмільйона  гривень. Приблизно таку ж суму було залучено з власного бюджету об’єднаної громади.

Лошнівський Центр культури та дозвілля – це нове бачення розвитку культурного осереддя в умовах реформи децентралізації. Фактично, це  перехід від колишнього клубу чи  будинку культури до комплексного сільського культурного закладу нового типу. Суть полягає у тому, щоб Центр став місцем, яке залюбки відвідуватимуть  як діти, так і дорослі. Широка мережа надання різноманітних послуг привабить людей різних захоплень і віку, вважають тут.

У Центрі культури і дозвілля у Лошневі  працюватимуть вокальні і хореографічні гуртки, гурток художнього слова  та  «Лялька і книга», театральна студія, ансамбль сопілкарів, проводитимуть фітнес-програми для різних вікових груп, майстер-класи за участю фахівців із навчання кондитерському мистецтву, основам перукарської справи та візажу тощо. Бібліотека виступить ініціатором проведення літературних вечорів, диспутів, зустрічей із цікавими людьми, навчання комп’ютерної грамоти.

На свято до лошнівчан з’їхалося чимало  гостей із Тернополя, Теребовлі,  сусідніх сіл. З вітальним словом звернулися Теребовлянський міський голова Сергій Поперечний, директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук, начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей та інші.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*