gazpostach

Децентралізація: гості з Івано-Франківщини побували на Підволочищині 

За словами виконавчого директора Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігоря Гірчака, івано-франківці побували на Тернопільщині у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (Пульс), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Делегацію із майже тридцять представників органів місцевого самоврядування, що уже створили або мають намір створити об’єднані територіальні громади, очолив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Гості з сусідньої області спочатку побували у Галущинцях Підволочиського району. У цьому селі є 300 дворів і живе понад 600 мешканців.  Староста села Михайло Схаб розповів, що в селі є чотири водонапірні башти, останню змонтували зовсім недавно. Башта обійшлася у  400 тисяч гривень, водогін –  380. Тепер до всіх домівок мешканців Галущинців є можливість провести воду.

Далі було презентовано 25 ліжкомісць стаціонарного відділення Територіального центру надання соціальних послуг. Також гості села оглянули хід робіт на добудові для розширення стаціонарного відділення, що реалізується за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Таким чином, у Галущинцях створено додаткових 20 робочих місць.

  • Раніше тут містилася адмінбудівля сільради, – каже голова Підволочиської об’єднаної територіальної громади Віталій Дацко. – Нині на першому поверсі діє амбулаторія, пошта, адмінбудинок старости. На другому і в прибудові буде відділення для одиноких та престарілих осіб. Була сільрада – став будинок престарілих. Це – соціальний проект,  соціальна відповідальність влади.

Галущинці – село перспективне, тут діє кар’єр, всі землі обробляються. Плануємо відремонтувати під’їзну дорогу до села. Аналогічні роботи тривають і в інших населених пунктах об’єднаної громади.

Загалом до Підволочиської об’єднаної територіальної громади  належить 23 села, 16 сільських рад. Ця найбільша громада Підволочиського району  налічує   19855 мешканців.  Наше завдання – покращення життя у кожному населеному пункті об’єднаної територіальної громади, ремонти шкіл,  дитячих садочків, ФАПів, доріг, облаштування  дитячих майданчиків.

Звичайно ж, зростає потреба у наданні якісних адміністративних послуг. Відтак, на відкриття чекає ЦНАП, який постав у Підволочиську. На його створення  затрачено понад  1, 3 млн грн.   Реалізовується проект завдяки співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва.

Гості з Івано-Франківщини побували на інших об’єктах. А теоретичну презентацію громади у Підволочиській гімназії ім. І.Франка провели голова громади Віталій Дацко та депутат, начальник оргвідділу Мар’яна Кузьмін.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото авторки

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*