Повідомити новину

Поширити:

Як зірвали операцію із захоплення «вагнерівців»
Народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв з трибуни Верховної Ради продемонстрував документи, які, за його словами, доводять, що спецоперація із затримання «вагнерівців», яку дійсно планували українські спецслужби, була зірвана. Ар’єв закликав негайно створити Тимчасову слідчу комісію для з’ясування обставин зриву спецоперації українських спецслужб.
Ар’єв повідомив, що родичі українських воїнів, які загинули на Донбасі у 2014 році внаслідок терористичних актів, зареєстрували відповідну петицію до парламенту. Вони наголошують, що російські найманці можуть бути причетні до збиття українських військових літаків Іл-76 у Луганську, військових літаків Су-25 та гелікоптера Мі-8 поблизу Слов’янська, а також до збиття російським «Буком» малайзійського «Боїнгу ‪MH17», внаслідок чого було вбито 298 іноземців.
Ситуацію прокоментував активіст громадського руху «Захисти Україну» Павло Кургін.
— Оприлюднення записів остаточно підтвердило, що українська військова розвідка розробила і провела блискучу операцію з виманювання найманих вбивць ЧВК Вагнера на територію України, — вважає Павло Кургін. — Операція, до речі, розпочалася ще за Президента Петра Порошенка в 2019 році. СБУ здійснювала лише процесуальне керівництво.
Це свідчить про високий рівень роботи українських контррозвідників, і не їх провина, що після наради в Офісі Президента їх зрадили. Тепер маємо ганебні для нинішньої влади наслідки: за Порошенка «вагнерівців» завербували і фактично заманили до України, а за Зеленського — відпустили. І нинішнє мовчання Президента України ще більше ускладнює його позицію.
Усім відомо, та й документи і записи це підтверджують, що ЧВК Вагнера Росія використовує для військових операцій на території України. Зайвий доказ цьому — урочистості в Кремлі, де Путін вручив державні(!) нагороди за збиті літаки членам приватної військової компанії. Факт вручення державних нагород за збиті українські літаки може бути використаний у міжнародному кримінальному суді в Гаазі для висунення звинувачень безпосередньо Путіну як замовнику військових злочинів.
Отож, зрадник, який злив інформацію про спецоперацію розвідки, надав Путіну неоціненну послугу, унеможлививши допит живих свідків військових злочинів президента Росії. Тепер СБУ і офіс Генпрокурора зобов’язані відкрити відповідне провадження, як того вимагають представники «Європейської солідарності». Це не може бути питанням політичної боротьби. Більше того, мовчання Зеленського може стати підставою для висунення звинувачення і йому, як співучаснику, після того, як він перестане бути захищеним президентським імунітетом.