gazpostach

Депутати вирішували долю аеропорту і започаткували нову премію 

1114Учора, 31 травня, відбулося засідання третьої сесії обласної ради шостого скликання. Депутати розглянули низку проблемних питань і ухвалили важливі рішення.

Представники майже двох десятків громадських організацій Тернопільщини зачитали депутатам звернення щодо визнання борцями за волю й незалежність України та надання їм відповідного статусу ветеранів війни – добровольців-учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України й брали участь в антитерористичній операції, забезпечували її проведення, перебуваючи безпосередньо в зоні АТО. Це рішення підтримали 52 депутати і доручили облдержадміністрації розробити і подати на чергове пленарне засідання сесії обласної ради проект відповідного рішення.

Рішенням обласної ради створено тимчасову контрольну комісію, яка контролюватиме хід розслідування вбивств громадських активістів – голови фракції «Народного контролю» у Кременецькій міській раді Віталія Ващенка та голови фракції ВО «Свобода» у Борщівській міській раді Володимира Яворського. Доповідав з цього питання т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол. Депутати делегували по 2 представники з кожної фракції у комісію, яку очолив Володимир Болєщук.

Рішенням сесії на посаду директора обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» призначено Юрія Малецького. Тривале і жваве обговорення викликав проект рішення про надання цьому підприємству дозволу на вилучення з користування частини земельної ділянки, а саме 2,5168 гектара під дорогами загального користування. Заслухавши доповідь із цього питання першого заступника голови облради Василя Деревляного, депутати підтримали проект.

Окрім цього, обранці проголосували за передачу державного підприємства «Тернопільське державне авіаційне підприємство «Універсал-Авіа» з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст  області.

Ухвалено рішення «Про проект програми сприяння органам поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Тернопільської області на 2016 рік». Програма розроблена на основі кардинальної трансформації критеріїв оцінки роботи поліцейських з кількісних на якісні; враховує необхідність вирішення актуальних завдань щодо забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності та спрямована на досягнення якісного правоохоронного сервісу відповідно до вимог суспільства, зміцнення технічної та ресурсної бази цієї роботи.

Реалізація програми забезпечується шляхом пріоритетного фінансування визначених заходів з обласного бюджету. Це дозволить протягом року підвищити рівень правосвідомості та обізнаності населення щодо можливості отримання якісних поліцейських послуг, сприятиме створенню умов безпеки громадян і порядку в області. Термін реалізації програми – 2016 рік. Виконання заходів  передбачено за рахунок коштів обласного бюджету обсягом 1000,0 тис. гривень.

Депутати підтримали проект про започаткування з 2016-го щорічної обласної премії імені Івана Марчука для обдарованих дітей області віком від 7 до 15 років в галузі образотворчого мистецтва. Переможці зможуть отримати одноразову матеріальну виплату у номінаціях „малярство” і „графіка” по 3000 гривень. Ця премія  є найвищою в нашому краї відзнакою юних художників за творчі досягнення.

Лесь ВАТАМАНЮК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*