gazpostach

День народження України на Боні66725-річчя незалежності України врочисто відзначили у Кременці на горі Бона.

Учасники святкових заходів на великому екрані, встановленому тут, могли дивитися трансляцію святкових заходів з Києва, зокрема, військовий парад, виступ Президента України Петра Порошенка, й узяти участь у телемості з Києвом.

«Народжені вільними – залишимося нескореними». Саме під таким гаслом на Тернопільщині відзначили ювілейну річницю незалежності України. А місцем цьогорічного святкування обрали гору Бона, що на Кременеччині, не випадково, адже саме вона на Тернопіллі є символом величі, сили й незламності українського народу.

Ініціатором такого формату проведення цьогорічного святкування стала влада області. Запевнивши, що й надалі чимало свят обласного й загальнодержавного рівня організовуватиме у різних куточках нашого краю.

Таку ініціативу втілюватимуть на теренах Тернопілля з метою пропаганди туристичної привабливості, привернення уваги до розвитку районів, малих міст і сіл області.

Відтак над мурами славетного Кременецького замку замайорів жовто-блакитний стяг, залунав Гімн України, зазвучала українська пісня.

-Ми, українці, народжені вільними, тому що свобода завжди була рушійною силою для перетворень і змін на краще. Цього року ми відзначаємо 25-ту річницю незалежності, але історія України не обмежується цими роками. Згадаймо Київську Русь, козацтво, Українську Народну Республіку, Майдан, революцію Гідності… Народжені вільними були всі борці за незалежність, і ті, хто загинув за нашу свободу, і хто захищав і захищає Україну сьогодні, – сказав у своєму виступі голова облдержадміністрації Степан Барна.

– За останні два складні  роки російської агресії поняття незалежності й цілісності України набуло для нас особливого значення, – додав і голова обласної ради Віктор Овчарук. – Кожен  з нас із трепетом, гордістю й піднесенням відзначає  проголошення незалежності нашої держави. Саме проголошення, бо народилася Україна не 25 років тому, 25 років тому сталося втілення споконвічних мрій і прагнень наших дідів та батьків до свободи та гідності. Незалежність здобували віками дорогою ціною крові кращих синів і дочок. Кращі сини і доньки відстоюють її і сьогодні на сході нашої держави. Україну об’єднав дух патріотизму – люди різних національностей стали на захист нашої землі. Їх мільйони – військовослужбовці, капелани, волонтери. Бажаю усім нам незламної віри у те, що усі випробування наша держава пройде гідно і мужньо. І це зробить нас сильнішими, щоб розбудовувати й прославляти нашу землю. Мирного неба, єдності, наснаги, перемог і успішних звершень на славу нашої Вітчизни – України!

Голова обласної ради Віктор Овчарук також повідомив, що на запрошення обласної ради розділити найбільше національне свято нашої держави приїхав і представник дружньої Грузії – керівник апарату  Верховної Ради Автономної Республіки Аджарія Рамаз Болквадзе.

Під час вручили відзнаки військовослужбовцям – учасникам бойових дій. Зокрема, медалі «За військову службу Україні» отримали капітан медичної служби запасу Олег Папінко, старший лейтенант запасу Микола Микуцький, солдати запасу Павло ЧуловськиЙ та Володимир Омельчук, старші солдати запасу Петро Руденький та Вадим Корнійчук.

Також представники влади зі всіх районів області, депутати обласної ради, громадські діячі, учасники АТО, а також ровесники незалежності й ті, хто вперше отримав паспорт громадянина України послухали виступи місцевих аматорських колективів спочатку на Замковій горі, а тоді і на сцені у центрі  Кременця. Сюди після врочистої ходи, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, велопробігу й інших численних заходів, що відбувалися впродовж дня, зійшлося чимало охочих послухати у надвечір’ї українське слово й українську пісню…

Галина ВАНДЗЕЛЯК,

Фото авторки

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*