10.12.2022 01:04

Повідомити про новину

Поширити:

 
Велика патріотична родина селища Козлів здавна цінує і підтримує усі державотворчі починання і передає їх молодим поколінням. За традицією, і цього року тут відбулись величаві урочини з нагоди Дня незалежності України.
Особливість ювілейних святкувань полягає в тому, що віднедавна місцева територіальна громада стала об’єднаною. До її складу увійшли сусідні села Покропивна і Таурів. Виграли від цього усі. За сприяння народного депутата Тараса Юрика й голови облдержадміністрації Степана Барни сюди надійшли значні кошти на ремонт доріг, облаштування навчальних та культурницьких закладів тощо.
А минулої неділі всією дружньою громадою у Козлові відзначили День селища. Його лейтмотивом стали пісенні  рядки світлої пам’яті вчителя місцевої школи Йосипа Демковича:
З Грицайки, з лісу і долини…
Козлів-праматінка моя,
Козлів – початок України!
Зворушливі урочини розпочав голова Козлівської об’єднаної територіальної громади Володимир Колісник, який побажав упевненості й надії, що в мирному небі на сході засяє нарешті веселка спокою. Отець-декан Роман Гук благословив краян і тепло привітав зі святом.
Відтак жителів Козлова, а також сусідніх – Покропивної і Таурова, привітав голова Козівської райдержадміністрації Василь Вітровий, який з нагоди 25-ї річниці незалежності України вручив ордени Володимиру Коліснику, отцю-декану Роману і директору місцевого спиртозаводу Андрію Боярчуку за вагому матеріальну та моральну підтримку захисників Вітчизни. Під щирі оплески краян ордени й медалі отримали  наші справжні герої – воїни АТО Олег Віхер, Олександр Дичко, Валерій Баранець. Більше десяти громадських активістів отримали грамоти за спонсорську допомогу та благоустрій Козлова до святкових заходів.
А далі святкування продовжили у парку Національного відродження, як у пісні «де Восушка тече і злітають за обрій лелеки». Тут відбулась змістовна концертна програма, яку підготували аматори об’єднаної територіальної громади. Учасники ювілейних фестин із  задоволенням слухали маленьких солістів Олесю Онишко, Марту Факу, Таню Паламар, Лауру Барлевич і Настю Руду, дует у складі Артура Дрозда й Володі Бойка, найменшу співачку Наталю Любінську з Таурова, гурт «Надія» і солісток Наталю Дубову зі Слобідки і Марію Брилінську з Покропивнянського сільського клубу. Цікавим і запальним був танець на траві у виконанні найменших учасників танцювального колективу під керуванням Мар’яни Кацан.
Родзинкою художньої імпрези став виступ відомого співака з Тернополя Василя Хлистуна з донькою Наталею. Шаленою енергетикою запалював зірковий гурт “Тріода”, разом з ними, здавалося, підтанцьовували всі присутні. Завершальний акорд мистецької програми здійснили місцеві соловейки: Андрій Лисак, Ігор Ратуш, Надія Брилінська, Іван Кравець, дует у складі Ірини Подлецької і Мирослава Міляна, які своїм співом торкалися усіх сердець.
Неподалік сцени відбувся розіграш лотереї. Двоє щасливчиків – Настя Личак і Надія Юсько – виграли живих барана і порося. До пізнього вечора  працювали ігрові майданчики і торгові палатки.
А 24 серпня біля пам’ятного знака “Скорботна мати Україна” під звуки Державного Гімну козлівчани офіційно  відзначили 25-річчя незалежності України. Того дня відбувся урочистий молебень, аматори сцени співали пісні, декламували вірші, в яких домінували гордість за українську державу і віра у краще майбутнє нашої нації.
Надія ПРОЦИК,
директор Козлівського будинку культури
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.