Повідомити новину

Поширити:

До 30-річчя незалежності України київське видавництво «Логос Україна» випустило у світ шостий том видання  «Почесні імена України-еліта держави».  Перший том читачі побачили ще в 2011 р. Книжка засвідчила, що благополуччя рідної землі починається з особи і зібрала рецепти успіху  неординарних особистостей, історії яких, стають історією країни.  
Ми писали про представників Тернопільщини, які зайняли почесні місця у попередніх томах  цього енциклопедичного  фоліанту. Приємно було бачити серед них дописувачів газети і героїв матеріалів видання. Це – Надія Волинець, учений секретар Державного історико-культурного заповідника у Бережанах, Ігор Дуда – директор Тернопільського обласного художнього музею, Валерій Бачинський – заслужений діяч мистецтв України, очільник Тернопільського земляцтва в Києві, світлої пам’яті Володимир Колінець – депутат ВРУ першого скликання та ін.
Перечитую шостий том «Почесні імена України – еліта держави», де йдеться про досвід, місцевого самоврядування, перші кроки децентралізації. Наш земляк В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій України, висловив впевненість, що це головна реформа держави, саме громади наповнюють суттю незалежність, зміцнюють українську державність.
Приємно було, читаючи книжку, побачити серед нових почесних імен багатьох тернопільських достойників. Це – член Національної спілки художників України, заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання ТНПУ ім. В. Гнатюка Роман Вільгушинський, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Михайло Нетриб’як, проректор з питань соціально-економічного розвитку Західноукраїнського класичного університету  Василь Булавинець.
З приємністю хочу відзначити у цьому томі  сторінку 360, на якій розміщено життєпис нашої краянки, почесної голови  Тернопільського  міського  товариства «Просвіта», яке вона очолювала впродовж трьох десятків років, Дарії Чубатої. Лікарка вищої категорії, відмінниця охорони здоров’я, чвертьстолітній заступник головного лікаря Тернопільської міської клінічної лікарні №2, Дарія Дмитрівна дбала про надання висококваліфікованої медичної допомоги  краянам і духовне зростання тих, хто її оточував. Я пам’ятаю просвітянські конкурси вишиванок. Вона і сама вишила 15 сорочок, їх надсилала просвітянам з інших областей, аби популяризувати вишивку. Зрештою,  результати просвітянської роботи у книжках. Понад десять фоліантів видала Дарія Дмитрівна, створивши  літопис місцевої «Просвіти» та планує видати книжку про досягнення роботи організації за останнє десятиріччя. Шляхетна, інтелігентна, невгамовна, багатогранна жінка з  величезним багажем доброчинних справ, благородних вчинків, невсипущих турбот. Її знає чи не все Тернопілля, шанують колеги з інших регіонів України. Дарія Дмитрівна закохана чистим серцем в художню літературу. Вона подарувала нам свої вірші, багато з яких, стали зворушливими піснями. А ще вони живуть у її книжках “Перелуння”, “Мелодійні грона”, “Три дороги”, “Триєдність”. Не забула вона й про дітвору і присвятила їй “Веселі каруселі” та “Трилисник”. Літературознавчі дослідження Д. Чубатої зібрано в ошатних книжках “Камертон чистих дум” та “Стежками дарованих літ». Трудову й просвітницьку діяльність Дарії Дмитрівни оцінено урядовими нагородами – орденами князя Ярослава Мудрого V ступ., “За заслуги” ІІ та ІІІ ступ., медаллю Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка “Будівничий України”, багатьма дипломами, почесними грамотами. Вона – почесна громадянка Тернополя, обиралась депутатом облради ІІІ і ІV скликань, де очолювала комісію з питань культури. Її ім’я занесене до книги «Українські лікарі», «Золота еліта Тернопілля». 27 липня Дарія Чубата відзначила 81 рік. То ж хай і надалі, Даріє Дмитрівно, повняться ваші життєві дороги доброзичливістю, щедрістю, змістовністю, різнобарвністю, невичерпною енергією та любов’ю до Бога, України, людей.
Людмила ОСТРОВСЬКА